DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

7 grudnia 2014

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie.

2. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

3. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

4.  Spowiedź św. rekolekcyjna we wtorek rano od g. 7.00 i po południu od g. 15.00 – 17.00 Zapraszamy parafian do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchownych. Z racji rekolekcji  Msza  św. – Roratnia dla dzieci  w poniedziałek, we wtorek i w środę będzie o g. 16.00.

5. Poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny można otrzymać w zakrystii. Złożone  przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na remont kościoła, natomiast świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzane są pod chórem – małe w cenie 5 zł, duże w cenie 12 zł.

6.  Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 100 zł, Janina i Tadeusz – 150 zł, ofiarodawca – 100 zł, Zenobia i Stanisław Krawczyk - 100,ofiarodawca 100 zł, Alicja i Henryk – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł,Grzegorz i Agnieszka – 200 zł, Bank Spółdzielczy w Iłowej – 2.000. W minionym tygodniu  zebraliśmy – 3.150 zł i tę kwotę odliczamy od długu 56.770 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 53.620 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

7. Zachęcamy  do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia: „Gość Niedzielny”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Czesława Lasek, + Roman Majewski, + Marianna Pachucka. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.