TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   26 czerwca 2016

1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności  i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

2. W środę świętować będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 8.00 i  18.00 w intencji całego Kościoła, papież, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

3. W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę Apostolat Maryjny i Członkowie Adoracji Nocnej modlą się o nawrócenie grzeszników podczas Mszy św. o g. 8.00 a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

4. Dzisiaj  o g. 14.00 rozpocznie się RODZINNY FESTYN PARAFIALNY. Program jest następujący.  Rozpoczęcie Festynu wraz z Gienią i rodziną… -   CYRK  „ O / BIMBOLANDO ”  z Ukrainy -    KLAUN   „ MANFRET I JEGO BRAT”-   KAPELA  „ MARCINY ”-   ZESPÓŁ MUZYCZNY  „ Solo”-  GRUPA TEATRALNA „ SZEFUNCIO”

*   Loteria fantowa* Pączek w niespodzianką  * Bigos, pierogi , domowe wypieki, lody, napoje, wata cukrowa, popcorn,  sorwety owocowe… *   GRILOWANA      RYBKA

-„ BALONOWY ŚWIAT ” , ZAMKI, ZJEŻDŻALNIE,  KONKURSY. Dochód z festynu przeznaczony będzie na remont kościoła.

 

5. Został zakończony remont dachu. W tej części remontu partycypowała również parafia w wysokości  40.000 tysięcy zł. W minionym tygodniu ofiary złożyli: ofiarodawca – 200 zł, Zofia Backiel – 100 zł. Zebraliśmy w sumie 300 zł. Odliczając od   długu  5.490 zł pozostaje do uregulowania 5.190 zł. Korzystamy z ogrzewania pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji to  65 tysięcy złotych. Pozostaje do spłacenia  za tę inwestycję 23.818 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W lipcu rozpoczniemy remont dachu – połać północną. Niestety nie udało się pozyskać środków na tyle, by  zakończyć remont całego dachu. Z programu „Dziedzictwo Kulturowe „ ze środków finansowych Ministra Kultury otrzymaliśmy 150.000,- sto pięćdziesiąt tysięcy złotych .  Parafia partycypuje w kosztach tej części remontu w wysokości 22.000 (dwudziestu dwóch tysięcy złotych).

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

 

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Zbigniew Pluta, +Halina Czarnota,

+ Aleksander Budowski.  Tych zmarłych polecamy modlitwie: Dobry Jezu…