CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 kwietnia 2015

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego  52 Światowego Dnia Modlitw o Powołania.

2. W czwartek  przed Mszą św. o g. 17.30  rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa. W nabożeństwach tych uczestniczy młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, a także dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek – pierwszy w maju – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00.  Przed Mszą Świętą wieczorną o g. 17.30 – nabożeństwo majowe.  Kapłani  z posługą sakramentalną do chorych udadzą się w piątek 7 maja- czyli tydzień później od godz. 9.00.

4. W sobotę  2 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Została ona w tym roku przeniesiona z 3 maja na 2 maja z tego powodu, że zbiegła się z piątą niedzielą Wielkanocy, która w tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych zajmuje wyższe miejsce. Msze Święte w naszym kościele  w tym dniu o godz.  7.30, 9.00. 11.00 -nie ma Mszy św. o g. 13.00-ostatnia Msza św. wieczorem w małym kościele o 18.00 Nabożeństwo majowe  w małym kościele o g. 17.30 i w pozostałe dni tygodnia – przed Mszą Świętą wieczorną o g. 17.30. W tym dniu przypada Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej.

5. Na Mszę Świętą celebrowaną za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy strażaków. Pragniemy bowiem razem z nimi pomodlić się w ich intencjach z racji obchodzonego w dniu 4 maja wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków. Naszym Strażakom życzymy, aby jego opieka chroniła ich od zła wszelkiego i aby jak najrzadziej musieli wyjeżdżać do akcji ratunkowych.

6. W sobotę 2 maja o g. 7.30 Apostolat Maryjny i Członkowie Adoracji Nocnej modlą się o nawrócenie grzeszników, a członkowie Żywego Różańca mają zmianę tajemnic różańcowych.

7. Biskupi obecni na  Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie w dniach 11-12 marca 2015 r. podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2015 r.

8. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiarę złożyli: Maria – 100 zł, Renata – 100 zł, Janina – 100 zł, Urszula Kaczorek – 100 zł, ofiarodawca -100 zł. W minionym tygodniu zebrano w sumie 500 zł i tę kwotę odliczamy od długu 27.650 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 27.150 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Po konserwacji na stałe powróciła barokowa chrzcielnica. Koszt prac to 9.840 zł. Połowę, czyli 4,920 zł. na te prace przekazało z funduszu na zabytki Starostwo Powiatowe w Żaganiu. Druga część, czyli 4,920 zł pozostaje do pokrycia przez ofiarodawców. Na  chrzcielnicę 100 zł złożyli Helena i Jan. Pozostaje do pokrycia  kosztów 4.720zł.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik katolicki:  Gość Niedzielny oraz dla najmłodszych Mały Gość.

10. W minionym tygodniu  odszedł do wieczności: + Stanisław Kancelarczyk. Polecamy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu