DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 sierpnia 2014

1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej – 20. niedzieli w ciągu roku. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.

2. W piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

3. W ostatnim koncercie tego lata w ramach XVII Letniego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej  o g. 19.00 wystąpią  „Duo Consonantes”- malżeństwo– Jakub Garbacz organy i Joanna Woszczyk – Garbacz – flet.  Serdecznie zapraszamy na koncert. Wstęp wolny.

4. W ciagu tygodnia ofiary na remont kościoła złożyli: Aneta i Antoni Rzeźnik – 100 zł, Maria i Wiktor – 100 zł, Janina i Bronisław – 200 zł, Franciszka Grabowska z rodzina – 100 zł, Celina Piaszczyńska – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł. W sumie zebraliśmy w minionym tygodniu – 700 zł.  Pozostaje do spłacenia 8.170 zł za renowację witraży. Bóg zapłać za dotychczasowe wsparcie na remont kościoła. Pani Józefie Kaplińskiej – Bóg zapłać za ofiarę 200 zł. na renowację kielicha mszalnego do małego kościoła. Do uregulowania pozostaje 500 zł.  Wiele prac dla kościoła bezinteresownie wykonuje Pani Zenobia Di Salvo. W ostatnim okresie było wiele szycia – obrusików komunijnych, podkładów obrusowych na ołtarze, naprawy szat liturgicznych i flag. Niech Bóg wynagrodzi trud i zaangażowanie. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła – jest Gość Niedzielny.