SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 lipca 2014

1. Przeżywamy dziś 16. niedzielę w ciągu roku. Jezus nadal przemawia do nas w przypowieściach, których treść wspaniale wpisuje się w obecną porę roku. W naszych codziennych spotkaniach z bliźnimi pamiętajmy, że w każdym człowieku jest zasiane dobre i złe ziarno. Próbujmy zatem, poddając się Bożemu prowadzeniu, zawsze zauważać dobro w drugim człowieku i dziękować za nie.

2. W piątek, 25 lipca, czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się  za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. Ponieważ spodziewamy się, że będzie więcej pojazdów, wyjątkowo  można je ustawiać wokół kościoła.

3. W sobotę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Choć nie mamy o nich żadnych danych z Ewangelii, to jednak ich kult rozwijał się w całym Kościele razem z kultem Matki Bożej. Tego dnia pamiętajmy szczególnie o naszych dziadkach i babciach, którzy często są tymi, którzy jako pierwsi wprowadzali nas w życie wiary, uczyli pierwszych modlitw, prowadzili do kościoła, opiekowali się nami.

4. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć do puszek  ofiarę na pokrycie kosztów budowy pomnika ku czci Świętego Jana Pawła II. Pozostało do uregulowania 2.600 zł. Bóg zapłać za dotychczasowe wsparcie.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na  prace   remontowe w naszym kościele. Ofiarę złożyli: Zofia – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł. W mininym tygodniu zebraliśmy – 200 zł.  Odliczając zebrane ofiary od długu za wykonanie renowacji witraży, pozostaje do spłacenia 10.770 zł- dziesięć tysięcy siedemset  siedemdziesiąt zł.

6. Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła – jest Gość Niedzielny.

7. W minionym tygodniu  odszedł do wieczności: + Jan Galik . Polecamy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu.  Dobry Jezu…