PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU   29 listopada 2015

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, odprawiane będą od poniedziałku do piątku o g: 17.00 w soboty o g. 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami. Niech to będzie wyraz naszego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca  g. 16.30 spowiedź dla klas I Gimnazjum, a o g.  17.00 MSZA ŚWIĘTA. Będziemy modlić się w intencji powołań do służby Bożej i o nowe powołania. W pierwszy  piątek miesiąca o g. 17.00 MSZA ŚWIĘTA  dla kandydatów do bierzmowania z klas II i III Gimnazjum a po mszy świętej próba sakramentu bierzmowania wraz ze świadkami. O  g 18.00 spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków. Pragniemy oddać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas Mszy św. godz. 8.00. Do chorych kapłani w ten dzień udadzą się z posługą sakramentalną o g. 9.00. W pierwszą sobotę w czasie Mszy Św. o g. 8.00 oddajemy cześć Matce Bożej,  Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych. Apostolat Maryjny, Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników.

4. Od dzisiaj można nabyć poświęcone opłatki w zakrystii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczymy na remont kościoła parafialnego. Tradycyjnie można wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przez zakup świecy w cenie 5 zł małe, 12 zł duże. Świece rozprowadzanie są pod chórem przez Stowarzyszenie Wincentego a Paulo tylko w niedzielę.

5. W naszym dekanacie odbywa się wizytacja kanoniczna. Z tej racji za tydzień będziemy gościć na wizytacji ks. Bp Pawła Sochę.  Ks. Biskupa przywitamy w niedzielę na Mszy św. o g. 7.30. Ks. Biskup na każdej Mszy św. wygłosi Słowo Boże,  spotka się ze wszystkimi grupami działającymi przy parafii, a także  z dziećmi, młodzieżą i gronem pedagogicznym w szkołach. W poniedziałek 07.12. 2015 o g. 16.00 młodzieży naszej parafii udzieli sakramentu bierzmowania.

6. Od 6 do 13 grudnia w parafii Nawiedzenia N.M.P. (na Górce) w Żaganiu o g. 18.00 rozpocznie się przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa poprzez katechezę. Wszystkich planujących przyjąć ten Sakrament proszę o podjęcie tego przygotowania.

7. Z inicjatywy Pana Burmistrza przy udziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, a także Parafii powstała myśl zorganizowania wspólnego „Wieczoru Opłatkowego” na Placu Wolności w niedzielę 20 grudnia. Popołudnie zostanie uświetnione przez śpiewy kolęd i poezję bożonarodzeniową, czy Jasełka  w wykonaniu dzieci i młodzieży. Planowany jest kiermasz związany z tematyką Bożego Narodzenia. Pragnący wziąć udział w kiermaszu – sprzedawcy, czy Stowarzyszenia - swoje propozycje i udział mogą zgłaszać u Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.  Wszelka inicjatywa, pomysły i pomoc organizacyjna   mieszkańców Iłowej mile widziana, by wspólnie w ten sposób świętować zbliżające się Boże Narodzenie.

8. Caritas Diecezji zainicjowało akcję elektrorecyklingu pt. „Podaruj ciepło na zimę”. Wiele rodzin zwraca się do Caritasu i parafii o pomoc w zakupie opału na zimę. Poprzez uruchomienie takiego programu z otrzymanej darowizny finansowej za zebrany sprzęt, możemy  pomóc biednym na zimę. Chodzi o zebranie zużytego sprzętu  elektrycznego i elektronicznego takich jak pralki, lodówki telewizory, odkurzacze, komputery, radia, elektronarzędzia, itd.,”chomikowanych „ często w domach bądź w piwnicach.  Pragnący w ten sposób pomóc mogą dostarczać zużyty sprzęt pod wiatę przy plebanii do 1 grudnia.  

9. Trwa generalny remont dachu.  Fundusz w wysokości  220 tysięcy jaki przyznało Ministerstwo Kultury wystarcza na częściowy remont. W kosztach remontu dachu partycypuje również parafia  i jest to koszt 35 tysięcy zł.  Jeżeli z wniosku złożonego do Ministerstwa Kultury uda zdobyć się dofinansowanie na kontynuację drugiej części remontu dachu, to takiego zadania podejmiemy się w przyszłym roku. Zostało zakończone ogrzewanie indukcyjne pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji  65 tysięcy złotych.  W minionym tygodniu na rzecz remontu kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 200 zł, Aniela – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Agata i Piotr – 100 zł, Maria Marszał – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Wanda Ślusarczyk – 50 zł.  W minionym tygodniu zebraliśmy 850 zł. Powyższą kwotę odliczamy od długu   51,275 zł. Pozostaje do spłacenia 50,425 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

10. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki. W sprzedaży jest „Gość Niedzielny”. Dla najmłodszych „ Mały Gość”