DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          30 sierpnia 2015

1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn.

2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 8.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

3. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie jutro od godz. 17.30.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Mszę św. o g. 13.00 dla dzieci. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.

5. We wtorek przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie. We wtorek też modlimy się o g. 18.00 za zmarłych wypominanych w wypominkach. Wypominki można składać przed Mszą św.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed Mszą św. W pierwszy czwartek  modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Do kratek konfesjonału zapraszamy uczennice i uczniów, którzy nie zdążą tego zrobić w poniedziałek przed rozpoczęciem roku szkolnego oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. W pierwszy piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 8.00 i 9.00.  Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00.

8. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie Adoracji Nocnej modlą się o nawrócenie grzeszników, a Członkowie Żywego Różańca mają zmianę tajemnic różańcowych.

9. W sobotę 5 wrześniao g. 13.30 z racji Powiatowego Święta Plonów na pl. Wolności będzie formowanie korowodu dożynkowego, który przemaszeruje na Stadion Miejski w Iłowej. O g. 14.00 rozpocznie się Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory oraz w intencji rolników i ich rodzin. Program uroczystości zamieszczony jest na stronie internetowej Gminy Iłowa i stronie parafialnej, a także na afiszach. Mieszkańców zapraszamy  do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

10. Dzisiaj o g. 19.00 w ostatnim koncercie  18-tego  Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej wystąpią: Władysława  Szymański – organy i Trio Harmonijek Ustnych „Con brio”.  Szczegółowy program koncertu znajduje się na afiszach, a także na stronie internetowej parafii

11. Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów w Wambierzycach i Krzeszowie. Wyjazd 19 września o g. 6.00 z przed kościoła. Koszt pielgrzymki  wraz z ubezpieczeniem to – 50 zł. Zapisy wraz z  wpłatą w zakrystii do niedzieli 13 września. Przy zapisie należy podać : imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania i numer telefonu.

12. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca 300 zł, ofiarodawca 100 zł, Jan i Maria – 400 zł.  W sumie w minionym tygodniu zebrano – 800 zł.  Tym samym dług za powyższe prace zostały uregulowane.   Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

13. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki. W sprzedaży jest „Gość Niedzielny”.