SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            19 lutego 2017

 

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania  i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

 2. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

3. Podobnie jak w ubiegłych latach Panie ze Stowarzyszenia Miłosierdzia  św. Wincentego a Paulo  we wtorki - od g. 16.00  w bibliotece na plebani pomagają wypełniać  rozliczenia PIT osobom starszym.

4. Wspólnota Apostolstwa Miłości w Duchu św. zaprasza na Mszę św.  z modlitwą o uzdrowienie na 23.02.2017 na g. 18.30 do kościoła Rektoralnego (dawniej Garnizonowego) w Żarach. Spotkania odbywają się pod hasłem: „Żary dla Jezusa”.

5. Z racji roku jubileuszowego – 400 lat charyzmatu św. Wincentego a Paulo nasze misjonarskie wydawnictwo wydało szereg pozycji, które można nabyć pod chórem:

1. "Głosić dobrą nowinę"  - 5 zł.   życiorys i charyzmat

Broszurki:

2. " Święty Wincenty a Paulo i Jego dzieło" - 2 zł.

3. " Czcić Go i naśladować" - 2 zł.

4. Nowenna do Matki Bożej Objawiająca Cudowny medalik" - 2 zł.

6. W prezbiterium po renowacji zamontowano witraż.  Koszt to 11.850 zł.  Ofiary w tym tygodniu na witraż złożyli: ofiarodawca – 500 zł, Zenona Łyko – 200 zł, Helena i Leopold – 100 zł, Maria – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Jadwiga i Tadeusz Lewandowscy – 200 zł, Helena i Krystyna – 150 zł, Zenona Motyl – 150 zł, Józef – 100 zł, Związek Sybiraków z Iłowej – 200 zł, Maria – 200 zł.  W sumie zebraliśmy  2.000 zł.  Odliczając tę sumę od  długu 10.700 zł, pozostaje do spłacenia  8.700 zł.  Bóg zapłać za waszą ofiarność i hojność. W tym tygodniu został zamontowany trzeci witraż od strony ul. Bp Wilhelma Pluty. Koszt wykonania tego trzeciego witrażu będzie nam znany w przyszłym tygodniu.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny ” .