CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY   21 kwietnia 2024

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. W piątek 26 kwietnia zapraszamy Apostolat Maryjny na spotkanie modlitewne na plebanię o g. 16.30. Wieczorem po Mszy św. jest nowenna przygotowująca do przeżycia 200 - lecia Objawień Matki Bożej od Cudownego Medalika św. Katarzynie Laboure.
  3. W naszej parafii Pierwsza Komunia św. dzieci będzie 25 maja o g. 11.00, natomiast rocznica I Komunii św. – 30. maja w Boże Ciało o g. 8.00.
  4. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli:  Bożena i Jan – 100 zł, Anna i Maria – 200 zł.  W minionym tygodniu zebraliśmy  300 zł. Doliczając tę kwotę do 6.100 zł. mamy bilans dodatni w wysokości 6.400 zł. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać. Zebrane ofiary przeznaczymy na renowacje posadzki marmurowej w prezbiterium i zakrystii, a także w kościele. Tego rodzaju prace nie są tanie, bo m2 to koszt rzędu – 150 – 180 zł.
  5. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, I GOŚĆ NIEDZIELNY.
  6. W minionym tygodniu zmarli: + Dariusz Hołodziuk, + Czesława Horbacz, + Janusz Musik, + Ryszard Biernacki.