OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 lipca 2014

 

1. W dzisiejszą, 17. niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam różne wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

2. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, co będzie możliwe od godz. 7.30 i 17.30, i do udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas której będziemy się modlić również za poległych w czasie wojny, jak i za jej ofiary. Będzie ona odprawiona o godz. 18.00

3. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione. W czasie Mszy Św. Apostolat Maryjny i Członkowie Adoracji Nocnej modlą się o nawrócenie grzeszników. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Podczas tej Mszy św. dla chętnych nastąpi uroczyste nałożenie Szkaplerza.  

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się XVII Letni Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w kościele Chrystusa Króla o g. 19.00. Wystąpi Krakowskie Trio Stroikowe: Marek Mleczko – obój, Roman Widaszek – klarnet, Paweł Solecki – fagot, oraz Robert Napieralski – organy. Serdecznie zapraszamy na koncert. Wstęp wolny.

5. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na pomnik Świętego Jana Pawła II  - 2. 288 zł. Ponadto ofiary złożyli: rodzina Ślusarczyk – 100 zł., ofiarodawca – 100 zł.,ofiarodawca 100 zł. W sumie zebraliśmy 2.588 zł. Ta zebrana kwota pokryła w całości koszty budowy pomnika. Bóg zapłać za złożone ofiary. 

6. Pozostaje do spłacenia 10.770 zł za renowację witraży- Bóg zapłać za dotychczasowe wsparcie na remont kościoła.

7. Z przeznaczeniem dla  małego kościoła przeszedł renowację kielich do odprawiania Mszy św. Został posrebrzony i pozłocony za kwotę 900 zł. Chętni do  ufundowania renowacji kielicha mogą składac ofiary na ten cel.  Kielich po renowacji jest wystawiony na stoliku w środku  kościoła.

8. Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła – jest Gość Niedzielny.

9. W minionym tygodniu  odeszła do wieczności: + Janina Ostrowska . Polecamy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu.  Dobry Jezu…