TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 października 2016

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest Modlitwa Różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.30.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

3. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Pod chórem wystawione zostały specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii, czy biura parafialnego. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na  remont kościoła. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą o g. 7.30, 9.00 w kościele – następnie o g. 12.00- wypominki i różaniec na cmentarzu, o g. 13.00 Msza św. i procesja z pięcioma stacjami na cmentarzu. We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej  Dniem Zadusznym 2 listopada  Msze św. o g. 8.00, a po południu w kościele o g. 15.00 – Wypominki i Msza św.  za zmarłych wypominanych w tegorocznych wypominkach.

4. Pragniemy podkreślić, że jeszcze lepszą pomocą dla dusz czyśćcu cierpiących jest ofiarowanie w ich intencji zyskanych przez nas odpustów. Więcej na ten temat powiemy w przyszłą niedzielę, a dziś zachęcamy parafian i gości, w tym także osoby odprawiające pierwsze piątki miesiąca, do przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, która jest jednym z warunków zwykłych wymaganych do zyskania odpustu zupełnego. Spowiedź w naszej parafii codziennie rano o g. 7.30 i wieczorem o g. 17.00 przed różańcem i Mszą św.

5. W czwartek 27 października o g. 16.30 – Apostolat Maryjny spotyka się na spotkaniu modlitewnym na plebanii.

6. W piątek 28 października przed Uroczystością Wszystkich Świętych udamy się ze spowiedzią i Komunią św. do chorych i starszych od g. 9.00.

7. Od przyszłej niedzieli przechodzimy na czas zimowy, czyli Msze św. wieczorne będą o g. 17.00, a różaniec i wieczorne wypominki o g. 16.30.

8. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: Ewa Zawadzka – 100 zł, Agnieszka i Łukasz Michalscy – 100 zł, Eugenia i Marian – 300 zł, Helena i Zenon – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł. W sumie zebraliśmy – 900 zł. Odliczamy tę kwotę od długu – 23.483 zł, pozostaje do uregulowania 22.583 zł. Jest to dług, który związany jest z remontem dachu. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny” dla najmłodszych „ Mały Gość”.

10. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłych: + Janinę Bobak, + Zbigniewa Bieleckiego, + Janinę Łaskarzewską, + Helenę Medyńską.

11.28 października będziemy obchodzić w liturgii święto świętych apostołów Judy i Tadeusza, patrona naszego Księdza Proboszcza. Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Księdza Proboszcza w najbliższą niedzielę o godzinie 11.00