Ogłoszenia Duszpasterskie 01.05.2016

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY     1 maja 2016

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 17.30 do  małego kościoła. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią.

2. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W tym roku przypada ono dzisiaj, czyli w niedzielę, która rangą jest ważniejsza niż to wspomnienie. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

3. We wtorek, 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione tak jak w niedziele. O g. 11.00  będziemy modlić się w intencji strażaków w 70 rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowej i  w intencji ich rodzin.

4. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach, czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

5. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Wtorkowe wołanie w intencji Ojczyzny jest także okazją do modlitwy o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. W piątek przed południem od g. 9.00 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. W sobotę o g. 8.00 na Mszy Świętej – w intencji: o nawrócenie grzeszników spotyka się Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji, a także członkowie Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

8. Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja Gminne Centrum Kultury i Sportu w Iłowej serdecznie zaprasza 3 maja o godzinie 16.00 na Majowy Koncert Zespołu MATE. Po koncercie odbędą się: wernisaż wystawy Andrzeja Jacka Buchańca pt. „50 lat przygody z ekslibrisem” i wernisaż wystawy RYSUNKU Gabrieli Łaskowskiej.

9. Został zakończony remont dachu. W tej części remontu partycypowała również parafia w wysokości  40.000 tysięcy zł. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli Mirosława i Marek Jurojć – 200 zł, ofiarodawca 100 zł, Janina – 100 zł. Zebraliśmy w sumie 400 zł. Tę sumę odliczamy od długo 10.800 zł. Do spłacenia długu pozostaje 10.400 zł. Korzystamy z ogrzewania pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji to  65 tysięcy złotych.  Pozostaje do spłacenia  za tę inwestycję 30.125. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”. Dla najmłodszych        „ Mały Gość”

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Marian Orzechowski, +Maria Stasiak, +Kazimierz Senyk    Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…