OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  2 sierpnia 2015

1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś Oodpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

2.  We wtorek o g. 18.00 modlimy się za zmarłych wypominanych w wypominkach. Wypominki można składać przed Mszą św. w zakrystii.

3. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz.  8.00 i 18.00.  W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca.

4. Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów w Wambierzycach i Krzeszowie. Wyjazd 19 września o g. 6.00 z przed kościoła. Koszt pielgrzymki  wraz z ubezpieczeniem to – 50 zł. Zapisy wraz z  wpłatą w zakrystii do niedzieli 13 września. Przy zapisie należy podać : imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania i numer telefonu.

5. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 200 zł, Stanisław – 100 zł, Gienia – 100 zł, Barbara i Michał 100 zł, Maria Kmiecik – 100 zł, darczyńca 100 zł, ofiarodawca – 100 zł. W sumie w minionym tygodniu zebrano – 800 zł. Odliczając tę kwotę od długu  7.810 zł. na dzień dzisiejszy pozostaje dług  7.010 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

6. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki . W sprzedaży jest „Gość Niedzielny”.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Stanisław Krawczyki + Stanisław Fąfara. Polecamy  ich  Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…