DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19  października 2014

1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października.

2. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.

3. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach codziennie o godz. 17.30. Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy.

4. Kartki  do wpisania imion zmarłych na tegoroczne wypominki znajdują się na stoliku pod chórem. Imiona proszę wpisywać w mianowniku. Wypominki proszę składać przed i po Mszy św. w zakrystii.

5. Dzieci Maryi rozprowadzają znicze. Zebrane ofiary przeznaczają na rekolekcyjny wyjazd.

6. Za tydzień zmana czasu  na zimowy. Msze św.  wieczorne będą odprawiane o g. 17.00, natomiast nabożeństwo różańcowe o g. 16.30.

7. W ciągu tygodnia ofiary na remont kościoła złożyli: Józef i Stanisława Skiba – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Jadwiga i Jan – 100 zł. Zenobia i Stanisław Krawczyk – 100 zł. ofiarodawca – 100 zł,Irena Lewicka – 100 zł, ofiarodawca – 300 zł .  W sumie zebraliśmy w ciągu  tygodnia  –  1000 zł. Pozostaje do spłacenia 2.780 zł za renowację dużych okien witrażowych. Bóg zapłać za dotychczasowe wsparcie na remont kościoła.

8. Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła – jest Gość Niedzielny.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Natalia Przybylska. Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…