Ogłoszenia Duszpasterskie 04.12.2016 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU   4 grudnia 2016

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Wszystkich parafian: dzieci  z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o g. 8.00.

4. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci.

5. W czwartek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele godzinki o Niepokalanym Poczęciu o godz. 7.30,  oraz świąteczne Msze Święte o godz.8.00 i 17.00.

6. Podobnie jak w ubiegłym roku na Placu Wolności w niedzielę 18 grudnia z inicjatywy Pana Burmistrza przy udziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, a także Parafii  dla wszystkich mieszkańców organizowane  jest o g. 14.00  „Spotkanie Opłatkowe”. Popołudnie zostanie uświetnione przez śpiewy kolęd i poezję bożonarodzeniową  w wykonaniu dzieci i młodzieży. Planowany jest kiermasz związany z tematyką Bożego Narodzenia. Pragnący wziąć udział w kiermaszu – sprzedawcy, czy Stowarzyszenia - swoje propozycje i udział mogą zgłaszać u Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.  Wszelka inicjatywa, pomysły i pomoc organizacyjna   mieszkańców Iłowej mile widziana, by wspólnie w ten sposób świętować zbliżające się Boże Narodzenie.

7. Pod chórem można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także poświęcone opłatki na wigilijny stół. Ofiary złożone przy okazji nabycia opłatków przeznaczamy na remont kościoła.

8. Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Piękni Życiem” zaprasza na świąteczny koncert  w przyszłą  niedzielę 11 grudnia na g. 16.00 do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej. Przed spektaklem odbędzie się kiermasz wypieków Świątecznych przygotowany przez członkinie Stowarzyszenia a następnie w programie jest część artystyczna z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia, dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej.

9. W minionym tygodniu zostały odebrane prace przy organach przez Lubuskiego Konserwatora Zabytków w zakresie otrzymanej dotacji z Urzędu Gminy w wys. 30.000 zł. Dziękujmy Radnym Miasta i Gminy, a także Panu Burmistrzowi za tę znaczącą  pomoc, natomiast nam parafianom pozostaje do uregulowania jeszcze 19.600 zł. Koszty te wynikają z wykonania dwóch mixtur – kompletu nowych piszczałek, z także prac intonacyjnych i strojeniowych.

10. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: Grażyna i Ryszard – 200 zł. Adam i Anna Kalińscy – 200 zł, Rafał i Dorota – 100 zł. W sumie zebraliśmy – 500 zł. Odliczamy tę kwotę od długu – 5.733 zł, pozostaje do uregulowania 5.233 zł.   Jest to dług, który związany jest z remontem dachu. Bóg zapłać za Waszą hojność i ofiarność.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

12. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłych: + Jan Mazurczak, +Henryk Gajkowski,  + Helena Jurkiewicz.