ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO   8 stycznia 2017

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły  w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

09.01.2017 –poniedziałek – g.15.00 –KOLEJOWA, BOROWSKA    stare bud. 1-2,4,6,10,12

10.01.2017 – wtorek – g.15.00 – DRZYMAŁY, POPRZECZNA, 3 MAJA

11.01.2017 – środa – g. 15.00 – CHROBREGO

12.01.2017 – czwartek – g. 15.00 -  HUTNICZA

13.01.2017 -  piątek – g. 15.00 -  ŻAGAŃSKA 3-25 I NADRZECZNA

14.01.2017 – sobota – g. 10.00 – ŻAGAŃSKA od nr 26-39 i 42; 41-62   i od Dolanowa do 63

15.01.2017- NIEDZIELAKOLĘDY NIE MA

4. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

5. Ks. Mariusz organizuje wyjazd do teatru im. J. Osterwy w Gorzowie  w niedzielę 29 stycznia na spektakl pt.:  „TRZY RAZY PIAF”. Znakomity aktor i reżyser Artur Barciś, rolę Piaf rozpisał na trzy aktorki prezentujące trzy etapy życia Edit. Można powiedzieć, że jest to rzecz o Piaf wyśpiewana jej piosenkami w trzech „aktach”. Widz ma wrażenie, że obserwuje życie Piaf  jednocześnie siedząc w jakby w paryskiej kawiarni, przy stolikach z nastrojowymi lampkami przy nastrojowej muzyce. Wyjazd będzie spod kościoła o g. 14.30. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mariusza do 12 stycznia. Koszt 60 zł.

6. Ofiary na remont kościoła w minionym tygodniu złożyli: ofiarodawca -  300 zł, Irena Lewicka – 100 zł. ofiarodawca – 100 zł,  Irena i Edward -  200 zł, ofiarodawca 200 zł,  Wiesława i Jan – 200 zł, Zdzisława – 200  zł, ofiarodawca – 1000 zł,    W minionym tygodniu zebrano – 2.300 zł.  Sumę tę odliczamy od długu  2.365 zł.  Tablica ledowa do wyświetlania pieśni została spłacona.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność. Na poczet dalszych remontów w tym wypadku remont okien w prezbiterium – Barbara i Zdzisław ofiarowali – 2.000 zł. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

8. O dar miłosierdzia i  życia wiecznego pomódlmy się za ostatnio zmarłych: + Bronisława Tymczyszyna, + Mieczysława Ignasiaka.