TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   13 listopada 2016

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu obchodzimy  Odpust związany z tytułem parafialnego kościoła.  Uroczystość odpustową o g. 11.00  poprowadzi Ks. Proboszcz Roman Paszczuk CM.  Młodszym chcieliśmy przypomnieć, że Ks. Roman pochodzi z naszej parafii, a  w tym roku obchodzi  20 rocznicę święceń kapłańskich. Będzie to też okazja do modlitwy  o Boże błogosławieństwo na dalsze lata pracy kapłańskiej a także okazja do złożenia życzeń dostojnemu Jubilatowi. Prosimy, by o to zadbały poszczególne grupy działające w naszej parafii. Z racji odpustu w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy o g.13.00

2. Za tydzień w niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.   Od minionego czwartku modlimy się do Jezusa, naszego Króla i Pana poprzez Nowennę. Przygotowujemy się do „Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana” a zarazem naszej uroczystości odpustowej  związanego z tytułem parafialnego kościoła – „Chrystusa Króla”.

3. Co wieczór o godz. 16.30 odmawiamy różaniec i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza Święta i Nowenna.

4. W parafii  Nawiedzenia NMP w Żaganiu od 27.11.2016 (Niedziela) Mszą św. wieczorną rozpocznie się cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Katechezy odbywać się będą przez cały tydzień po Mszy św. o g. 18.45 w Starym Domu Katechetycznym. Zakończenie i wręczenie zaświadczeń 03.12.2016 (sobota) w czasie Mszy św., o g. 18.00. Zachęcamy, by narzeczeni, którzy planują przyjąć sakrament małżeństwa podjęli to ważne przygotowanie.

5. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: Alicja i Piotr Jundt – 300 zł, Ofiarodawca 200 zł, Maria Fila – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Bożena i Zdzisław – 100 zł, Róża św. Rodziny – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Natalia i Lucjan - 200 zł, Michał i Anna – 100 zł. W sumie zebraliśmy – 1600 zł. Odliczamy tę kwotę od długu – 13.323 zł, pozostaje do uregulowania 11.733 zł.   Jest to dług, który związany jest z remontem dachu. Bóg zapłać za Waszą hojność i ofiarność.  W dużej części zostały wykonane prace związane z remontem organów – pozytywu. Prace te wykonano w zakresie otrzymanej dotacji na ratowanie zabytków w wysokości 30 tysięcy złotych z Urzędu Gminy. Pod koniec listopada prace na tym etapie zostaną odebrane przez konserwatora zabytków i przedstawiciela beneficjenta. W szafie pozytywu jest blisko 500 piszczałek – miedzianych, cynkowych i drewnianych. Niektórych głosów w ogóle brakuje. Zostaną uzupełnione. Ważnym elementem pozytywu są glosy językowe, które  zostały prawdopodobnie w jakiś latach skradzione. Głosy te wykonują firmy specjalistyczne w Niemczech, a koszt ich wykonanie to 60 tyś. zł. Niestety nie stać nas dzisiaj na taki wydatek i dlatego będziemy czekać na lepsze czasy, by ten element pozytywu w przyszłości uzupełnić.  Prace związane z remontem pozytywu zostaną zakończone całkowicie koło połowy grudnia.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

7.Przy wyjściu z Kościoła zbierane są ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Iraku. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłego: + Mirosława Partykę.