DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 października 2016

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami, bo „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz. 17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa.

2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. W sposób szczególny uczynimy to w czasie dzisiejszego nabożeństwa różańcowego, którego rozważania będą osnute wokół myśli Świętego Jana Pawła II.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą na tacę będziemy mogli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

4. Dzisiaj przed kościołem ministranci rozdają kartki do wpisania zmarłych na tegoroczne wypominki. Imiona zmarłych prosimy wpisywać w mianowniku – (np. +Jan Nowak). Mniejsza kartka jest na wypisanie zmarłych z rodzin: np. Nowak. Za tych zmarłych będziemy modlić się na różańcu w dzień zaduszny o g.15.00 i w ich intencji  zostanie odprawiona Msza św. Ofiary złożone na wypominki przeznaczymy na remont kościoła.

5. Spotkanie grupy tzw. „50 + Dobrego Filmu” odbędzie się 20 października  w czwartek o godzinie 18.15 w auli na plebani.

6. Spotkanie młodzieży z tzw. „Dobrym Filmem” odbędzie się w środę 19 października o godzinie 18.30 w auli  domu parafialnego.

7. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: ofiarodawca – 300 zł, Michał i Anna – 100 zł. Maria i Stanisław – 150 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Grażyna i Piotr – 200 zł, Ludmiła i Stanisław  - 200 zł, ofiarodawca – 100 zł. W sumie zebraliśmy – 1150 zł. Odliczamy tę kwotę od długu – 24.633 zł, pozostaje do uregulowania 23.483 zł. Jest to dług, który związany jest z remontem dachu. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.