DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          9 października 2016

1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc w procesie kształtowania w sobie wiary, ufności i wdzięczności pomodlimy się wieczorem w czasie nabożeństwa różańcowego, na które serdecznie zapraszamy codziennie na godz. 17.30.

2. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

3. W czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00.

4. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego o godz.17.30 i na wieczornej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, wychowawców i katechetów z naszej wspólnoty parafialnej.

5. Dzisiaj przed kościołem ministranci rozdają kartki do wpisania zmarłych na tegoroczne wypominki. Imiona zmarłych prosimy wpisywać w mianowniku – (np. +Jan Nowak). Mniejsza kartka jest na wypisanie zmarłych z rodzin: np. Nowak. Za tych zmarłych będziemy modlić się na różańcu w dzień zaduszny o g.15.00 i w ich intencji  zostanie odprawiona Msza św. Ofiary złożone na wypominki przeznaczymy na remont kościoła.

6. W minionym tygodniu został zakończony remont dachu kościoła – połać północna. Prace te mogliśmy wykonać dzięki dotacji Ministra Kultury z programu „Dziedzictwo kulturowe” w wysokości 150.000 tysięcy zł. W kosztach remontu uczestniczy  również parafia w wysokości 22.300 zł.  Za okazanie bezinteresownej pomocy przy remoncie dachu dziękuje parafianom: p. Zdzisławowi Kołbucowi i Edwardowi Dromareckiemu. Pod koniec października zostanie złożony wniosek o środki finansowe na remont pozostałej części dachu i wieży. Rozpoczęliśmy generalny remont organów – części mieszczącej się w balustradzie chóru tzw. pozytywu. Remont organów został podzielony na etapy. Dzięki temu pewna część organów zawsze będzie mogła nam towarzyszyć w śpiewie. Prace są uzależnione od zdobytych środków finansowych.

7. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: ofiarodawca – 200 zł, Jolanta i Marek – 200 zł, Teresa i Jarosław – 100  zł, Ofiarodawca – 200 zł, rodzina Madej – 100 zł,Stanisława i Alfred – 200 zł. W sumie zebraliśmy – 1000 zł. Odliczamy tę kwotę od długu – 3.333 zł, pozostaje do uregulowania 2.333 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Ponieważ udział parafii w remoncie dachu wyniósł 22.300 zł – tę sumę długu dodajemy do pozostałej kwoty  2.333 zł. Tak więc na dzień dzisiejszy dług za prace remontowe wynosi 24.633 zł.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

9. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłych: +Józefa Adamskiego i   Felicji Durlik