DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    2 października 2016

1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 w małym kościele, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwao godz. 17.30. Szczególną uwagę będziemy poświęcać na obecność dzieci i młodzieży na nabożeństwach różańcowych.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy  czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie. Zapraszamy do sakramentu pokuty o g. 17.00 młodzież z klasy I Gimnazjum, która rozpocznie formację do Sakramentu Bierzmowania, po spowiedzi wspólny różaniec i Eucharystia. W piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Zapraszamy do sakramentu pokuty o g. 17.00 młodzież z klas II  Gimnazjum, która kontynuuje formację do sakramentu bierzmowania, po niej wspólny różaniec i Msza św.  pierwszo - piątkowa.

4. W piątek o g. 9.00 kapłani udadzą się do chorych i starszych ze spowiedzią i Komunią św. Zachęcamy, by zgłaszać w zakrystii osoby słabujące do przyjęcia sakramentów w domu.

5. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej. W dzień Matki Bożej Różańcowej w naszym kościele Msze Święte o zwykłej porze.

6. Spotkanie dla wszystkich chłopców pragnących zostać ministrantami w poniedziałek po mszy świętej wieczornej  w kościele.

7. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka –  Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Ministranci naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

8. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o g. 13.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różance jako pierwszy etap przygotowania.

9. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona jest na wsparcie działalności charytatywnej Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w naszej parafii.

10. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: ofiarodawca – 200 zł, Maria i Franciszek – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Jadwiga i Jan – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł. W sumie zebraliśmy – 800 zł. Odliczamy tę kwotę od długu – 4.133 zł, pozostaje do uregulowania 3.333 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”, a dla dzieci i młodzieży „Mały Gość”.

12. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłej: +Leonardy Golińskiej.