DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 września 2016

1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich, które prezentują się na stronie internetowej. Zaangażujmy się w ich działalność. Jako Duszpasterze pragniemy zaprosić wszystkich chłopców z klas trzecich szkoły podstawowej i  starszych do rozpoczęcia przygody z Jezusem poprzez  służenie przy ołtarzu jako ministrant. Jest wiele możliwości spędzenia czasu popołudniowego, jest wiele obowiązków, jednak  jako chrześcijanie winniśmy ofiarować choć odrobinę czasu  dla Boga.  Drodzy młodzi PRZYJACIELE Jezusa, potrzeba dokonać wyboru w swoim życiu, potrzeba może z czegoś zrezygnować, potrzeba może dobrze ustalić plan tygodnia, dnia, aby stać się jednym z żołnierzy dla Jezusa. Drodzy Rodzice, Dziadkowie, może potrzeba Waszego dobrego słowa, zachęty, podprowadzenia aby Wasz Syn, Wnuk  zasilił szeregi tych wybranych i powołanych do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. W zeszłym tygodniu na ogłoszenie odpowiedziała tylko jedna osoba. Zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek o godzinie 18.00na mszy świętej.

2. We wtorek  27 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo – założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy – Lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – Szarytek, oraz wielu Stowarzyszeń Charytatywnych, Patrona Dzieł Miłosierdzia.W naszej wspólnocie parafialnej ten dzień obchodzimy bardziej uroczyście z racji pracy kapłanów Zgromadzenia Księży Misjonarzy, a także istnienia Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, Apostolatu Maryjnego i Dzieci Maryi. Za tydzień w niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na wsparcie finansowe inicjatyw charytatywnych podejmowanych przez Stowarzyszenie Miłosierdzia.  Przy parafii dzięki działalności Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo jest możliwość pożyczenia sprzętu medycznego: łóżek, balkoników, wózków inwalidzkich itp. Zapotrzebowanie na ten sprzęt jest bardzo duże. Parafia od dłuższego czasu służy pomocą wypożyczając  sprzęt. Niestety nie zawsze powraca on na miejsce. Wiemy, że w wielu wypadkach nie jest on już potrzebny. Prosimy o zwrot sprzętu, gdyż wielu oczekuje na tę pomoc. Stowarzyszenie w okresach przedświątecznych wspiera wiele rodzin poprzez obfite paczki żywnościowe. Uczestniczy w organizacji Dnia dziecka i św. Mikołaja. W okresie adwentowym organizuje spotkanie przy „stole  wigilijnym” dla osób samotnych i starszych.

3. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy  z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych.

4. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. Rano o g. 8.00 na Mszy św. w intencji o nawrócenie grzeszników  spotyka się Apostolat Maryjny i Członkowie  Nocnej Adoracji a Żywy Różaniec na zmianie tajemnic różańcowych. W tym miesiącu o g, 17.30 przed wieczorną Eucharystią będziemy spotykać się na nabożeństwach różańcowych. Szczególną uwagę będziemy poświęcać na obecność dzieci i młodzieży na nabożeństwach różańcowych.

5. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: Maria i Zbigniew – 150 zł, Bogumiła i Tomasz – 150 zł, Maria 200 zł, ofiarodawca 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Krystyna i Paweł 200 zł, Janina i Kazimierz – 200 zł, Stanisław Krawczyk – 100 zł, Alina i Wacek – 100 zł, ofiarodawca – 300 zł. W sumie zebraliśmy – 1 900 zł. Odliczamy tę kwotę od długu – 6.033 zł, pozostaje do uregulowania 4.133 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny” dla najmłodszych  „Mały Gość”.

7.  Przed Kościołem zbiórka do puszek na KUL oraz Instytut teologiczny w Zielonej Górze.

8. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłej: +Janiny Naumczyk.