DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           18 września 2016

1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

3. Chłopców z klas trzecich szkoły podstawowej i starszych zapraszamy do wstąpienia w szeregi  ministrantów. Spotkanie w najbliższy poniedziałek o godzinie 18.00 na mszy świętej.  Każdy ma swoje miejsce w Kościele, by być zbawionym przez swoje czyny i realizacje powołania. Zatroszczmy się, by może syn, wnuk  przełamał stres lub sami podprowadźmy do ołtarza.

4. W tym roku duszpasterskim wychodząc na przeciw wszystkim seniorom i nie tylko zapraszamy  w czwartek na spotkanie  grupy tzw. " dobrego filmu ". Spotkanie rozpocznie się o g. 17.00 w auli domu parafialnego.

5. Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie. W tym tygodniu, przed wieczorną Eucharystią, zapraszamy do wspólnej modlitwy za dzieci  i młodzież, za ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. W środę ta intencja będzie towarzyszyć nam w czasie nowenny do Matki Bożej od Cudownego Medalika.

6. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek  na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Za tydzień na KUL.

7. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: ofiarodawca – 200 zł, Michał i Anna 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Maria – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Józef i Beata – 100 zł. W sumie zebraliśmy –  800 zł. Odliczamy tę kwotę od długu – 6.833 zł, pozostaje do uregulowania 6.033 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

9. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla ostatnio zmarłej: +Janiny Naumczyk.