DWUDZIESTA CZWARTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    11 września 2016

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed  Mszą Świętą kapłani służą posługą w konfesjonale.

2. Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi. Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz szósty już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie. Po Mszy św. o g. 13.00rodzice dzieci komunijnych będą mieć spotkanie informacyjne dotyczące przygotowań do I Komunii św. dzieci.

3. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

4. We wtorek, 13 wrześniakolejny dzień fatimski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na godz. 20.00.  Przed nabożeństwem można nabyć świece fatimskie.

5. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętegoupamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

6. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msze Święte jak w dni powszednie.

7. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiejagresji na Polskę. W niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 będziemy modlić się za pomordowanych na Wschodzie, za ofiary Golgoty Wschodu. Będziemy prosić Boga, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

8. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: Genowefa i Henryk Detyna – 300 zł, ofiarodawca – 100 zł, Wanda i Jan – 600 zł, Eugenia – 200 zł, Irena i Edward – 500 zł, ofiarodawca – 100 zł. W sumie zebraliśmy – 1 800 zł. Odliczamy tę kwotę od długu – 8.633 zł, pozostaje do uregulowania 6.833 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”. Można też nabyć kalendarz ścienny i albumowy diecezji zielonogórsko – gorzowskiej na rok 2017.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Stanisław Brzezickii + Władysława Czajkowska. Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu …