DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             4 września 2016

1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

2. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. W niedziele o g. 13.00 jest Msza św. dla dzieci.

3. W  czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00, na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

4. Szkółka krzewów ozdobnych „PUDEŁEK” w Iłowej w dniach 9 – 11 września zaprasza na odwiedzenie ogrodu w ramach imprezy zatytułowanej „Magia jesieni w ogrodzie”. W ramach tych dni przewidziany jest kiermasz roślin – natura i jesienne produkty- dobra kuchnia ( dyniowe szaleństwo)- kawa, ciasto… i dużo więcej …

5.W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: rodzina Bułat – 100 zł. Maria – 200 zł. W sumie zebraliśmy – 300 zł. Odliczamy tę kwotę od długu – 8.933 zł, pozostaje do uregulowania 8.633 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny” i „ Mały Gość” dla dzieci  i młodzieży.