DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          28 sierpnia 2016

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Za tydzień w niedzielę wracamy do Mszy św. dla dzieci o godz. 13.00

2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

3. W środę 31 sierpnia o godz. 16.30 spotkanie modlitewne Apostolatu Maryjnego na plebanii, oraz o   godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu i Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej od Cudownego Medalika.

4. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Okazja do spowiedzi św. codziennie o g. 7.30 i 17.30. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię w czwartek o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

5. To także pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo eucharystyczne. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

6. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy chorych z Komunią świętą od g. 9.00, a rano na g. 8.00 i południu o g. 18.00 zapraszamy na  Mszę Świętą wotywną ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed Mszą św. o godz. 17.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz Msza Święta.

7. W sobotę o g. 8.00 Apostolat Maryjny i Członkowie Adoracji Nocnej modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

8. W sobotę 3 września o g.  13.00   Mszą św. dziękczynną za tegoroczne zbiory, oraz w intencji rolników i ich rodzin   na stadionie rozpoczną się gminne uroczystości  dożynkowe. Serdecznie zapraszamy parafian na te uroczystości.

9. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli:  Helena, Stanisław Śmigielscy – 200 zł., Zenona Łyko – 200 zł., Róża Matki Boskiej Częstochowskiej – 200 zł. Ofiarodawca – 100 zł.    W sumie zebraliśmy – 700 zł. Odliczamy tę kwotę od   długu – 9.633 zł, pozostaje do uregulowania  8933   .  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.