DWUDZIESTA PIERWSZA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    21 sierpnia 2016

1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

2. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o g. 8.00 i 18.00. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę 27 sierpnia na g. 15.00 zapraszamy na uroczystości jubileuszowe z okazji 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowem a także na Sumę Odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej– Patronki kościoła w Borowem.

4. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: Stanisław Krawczyk – 200 zł, Ofiarodawca – 100 zł, Barbara Fitz – 100 zł, Teresa i Henryk – 100 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Helena i Krystyna – 100 zł, Wanda i Adam Szymańscy – 600 zł,  Andrzej 150 zł, Ofiarodawca – 200 zł, Franciszka Grabowska – 100 zł, Jadwiga – 100 zł, Michał Draguła – 200 zł. W sumie zebraliśmy – 2.050 zł. Odliczamy tę kwotę od   długu – 11.683 zł, pozostaje do uregulowania 9.633 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

6. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Irmgard Kupraszewicz. Polecamy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…