DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       7 sierpnia 2016

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

2. W sobotę z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Przed  nabożeństwem jest możliwość nabycia świec fatimskich.

3. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce.

4. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP.Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

5. W swoim budżecie Gmina Iłowa na rok 2016 miała zarezerwowane 30.000 zł przeznaczone na renowację zabytków. Ze strony parafii został złożony wniosek na renowację  części organów zwanej „pozytywem”. Jest to część wbudowana w balustradę chóru na której stoją Anioły. Więcej szczegółowych informacji na temat remontu tej części organów podamy w późniejszym czasie. Dzisiaj chcieliśmy serdecznie podziękować Radnym Gminy i Panu Burmistrzowi za włączenie się w ten sposób w ratowanie dziedzictwa kulturowego jakim są zabytkowe iłowskie organy w opinii koncertujących na nich artystów, są unikalnym w skali kraju instrumentem i powinny zostać gruntownie odrestaurowane. Ich stan obecny umożliwia jeszcze obsługę liturgii, lecz nie pozwala na zachowanie i prezentację ich pełnych walorów konstrukcyjno-brzmieniowych. Chcieliśmy przy tej okazji przypomnieć, że w przyszłym roku odbędzie się już jubileuszowa 20 edycja corocznego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Iłowej. Festiwale te mogły być organizowane w dużej mierze ze środków   finansowych budżetu Gminy dzięki zrozumieniu i wsparciu Radnych i Burmistrzów Gminy, a także wielkiemu zaangażowaniu  prof. Waldemara Gawiejnowicza, kolejnych Dyrektorów Gminnego Ośrodka Kultury i proboszczów. Gdyby nie ta inicjatywa i zaangażowanie wielu osób organy dzisiaj stanowiłyby jedynie architektoniczną meblową makietę.

6. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł,  Janina i Bronisław – 200 zł, Ewa i Edward – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, Kazimierz i Jan Kuszyk – 200 zł, ofiarodawca 100 zł. W sumie zebraliśmy – 1200 zł. Odliczamy tę kwotę od   długu – 14.283 zł, pozostaje do uregulowania 13.083 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: + Andrzej Miksa. Jego dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…