SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        24 lipca 2016

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego  z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa.

3. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła.  W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem.

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny  i Joachima, na  Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

5. W środę spotkanie modlitewne Apostolatu Maryjnego o g. 16.30 na plebani.

6. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł. w sumie zebraliśmy – 500 zł. Odliczamy tę kwotę od   długu – 15.633 zł, pozostaje do uregulowania 15.133 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Eugeniusz Zawada, +Anna Najdek, +Janina Klisowska. Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…