SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      17 lipca 2016

1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

2. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. By zmieścić się z pojazdami można je ustawiać wokół kościoła jak i na placu przed plebanią.

3. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: Janina – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Michał i Anna – 100 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Barbara Fitz- 100 zł, Anna Grudzińska – 100 zł, Rozalia i Kazimierz 200 zł. w sumie zebraliśmy – 800 zł. Odliczamy tę kwotę od   długu – 16.433 zł, pozostaje do uregulowania 15.633 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W tym tygodniu rozpoczniemy remont dachu – połać północną. Niestety nie udało się pozyskać środków na tyle, by  zakończyć remont całego dachu. Z programu „Dziedzictwo Kulturowe „ ze środków finansowych Ministra Kultury otrzymaliśmy 150.000,- sto pięćdziesiąt tysięcy złotych .  Parafia partycypuje w kosztach tej części remontu w wysokości 22.000 (dwudziestu dwóch tysięcy złotych).

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

5. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: + Zenobia Krawczyk, + Marianna Krawczyk. Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…