PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   10 lipca 2016

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy  w tym dniu na Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00  do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

3. W środę 13 dnia miesiąca o g. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Przed nabożeństwem można nabyć świece fatimskie do wykorzystania w czasie procesji. Na tę modlitwę zapraszamy również  dzieci i młodzież.

4. Dziękujemy p. Eugeniuszowi Rzepiel za renowację klęczników do małego kościoła jak i tych czterech, które są przy bocznych ołtarzach. Bóg zapłać.

5. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: Emilia – 150 zł. Odliczając tę kwotę od   długu – 16.583 zł, pozostaje do uregulowania 16.433 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W lipcu rozpoczniemy remont dachu – połać północną. Niestety nie udało się pozyskać środków na tyle, by  zakończyć remont całego dachu. Z programu „Dziedzictwo Kulturowe „ ze środków finansowych Ministra Kultury otrzymaliśmy 150.000,- sto pięćdziesiąt tysięcy złotych .  Parafia partycypuje w kosztach tej części remontu w wysokości 22.000 (dwudziestu dwóch tysięcy złotych).

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Wacław Jaśkiewicz. Polecamy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…