CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 lipca 2016

1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

2. W minioną niedzielę odbył się w naszej parafii „Festyn Rodzinny”. Nie mógłby się odbyć bez Waszego udziału i zaangażowania. Cel był jasny: by się spotkać z rodzinami i wspólnie się bawić. Przy okazji tej zabawy był jeszcze inny bardzo konkretny cel: poprzez składane ofiary zadbanie o piękno naszej świątyni. Jedno i drugie bardzo się udało.  Z racji festynu zebrano: 11.525 zł. W organizacji festynu uczestniczyły grupy parafialne: Piękni Życiem, Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, Apostolat Maryjny, Dzieci Maryi, a także zakłady pracy, instytucje i osoby prywatne.  Darczyńców i dobroczyńców nie sposób wymienić w tym krótkim czasie. Jeszcze raz tym wszystkim, którzy wsparli zorganizowanie festynu składam – Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim Paniom za pyszne wypieki. W ostatnią niedzielę czerwca 2017 roku spotkamy się ponownie na naszym festynie.  Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie i do stanu zakonnego.

4. Został zakończony remont dachu. W części kosztów w którym partycypowała parafia pozostało do uregulowania 5.190 zł. Dzięki zebranym ofiarom w czasie festynu dług został uregulowany. Pozostałą kwotę 6.335 zł przenosimy na uregulowanie długu za wykonanie ogrzewania. Ponadto w minionym tygodniu ofiary złożyli: Danuta i Bronisław – 200 zł, Łucja – 100 zł, Janina i Kazimierz – 200 zł, Gizela – 200 zł, Zenobia Di Salvo – 200 zł. W sumie zebrano w minionym tygodniu 7.235. Sumę tę odejmujemy od długu 23.818 zł. Pozostaje do uregulowania długu – 16.583 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W lipcu rozpoczniemy remont dachu – połać północną. Niestety nie udało się pozyskać środków na tyle, by  zakończyć remont całego dachu. Z programu „Dziedzictwo Kulturowe „ ze środków finansowych Ministra Kultury otrzymaliśmy 150.000,- sto pięćdziesiąt tysięcy złotych .  Parafia partycypuje w kosztach tej części remontu w wysokości 22.000 (dwudziestu dwóch tysięcy złotych).

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.