JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     12 czerwca 2016

1.   Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed i w czasie każdej Mszy Świętej.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.

3. Jutro, z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie z procesją o g. 20.00. Przed nabożeństwem jest możliwość zakupienia świec.

4. Spotkanie formacyjne do sakramentu bierzmowaniadla młodzieży żeńskiej będzie w  środę o godzinie 18.30 , dla młodzieży męskiej w czwartek o godzinie 18.30. Młodzież z Czernej będzie mieć spotkanie we wtorek po mszy świętej w Czernej, młodzież z Borowego w czwartek po mszy świętej w Borowem.

5. Ochotnicza Straż Pożarna w Iłowej w sobotę 18 czerwca 2016 roku o g. 12.00 uroczystą mszą św. w kościele Chrystusa Króla rozpocznie świętowanie 70-lecia istnienia. Zapraszamy parafian na tę uroczystość naszych Strażaków.

6. Tradycją lat ubiegłych przygotowujemy kolejny „RODZINNY FESTYN PARAFIALNY”, który planujemy na niedzielę 26 czerwca. Drogich parafian prosimy o pomoc i włączenie się do tej wspólnej zabawy.  Prosimy też o zasponsorowanie rzeczy nadających się do zabawy fantowej. Fanty można przynosić do zakrystii lub na plebanię. Dochód z festynu przeznaczony będzie na remont kościoła.

7.  Apostolat Maryjny organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę 9 lipca. Koszt – 65 zł. Wyjazd w dniu 8 lipca o g. 23.00 z parkingu przy markecie EKO. Zapisy przyjmuje Pani Olga Kolendo.

8. Został zakończony remont dachu. W tej części remontu partycypowała również parafia w wysokości  40.000 tysięcy zł.   Do spłacenia długu pozostało 6.890 zł. Korzystamy z ogrzewania pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji to  65 tysięcy złotych. Ofiary na ten cel złożyli: ofiarodawca – 100 zł, Apostolat Maryjny – 100  zł,  ofiarodawca -200 zł. Zebraliśmy w sumie 400 zł. Odliczamy tę kwotę od długu 24.218 zł.  Pozostaje do spłacenia  za tę inwestycję 23.818 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”. Pod chórem na stoliku jest kolejny numer „Wiadomości Misyjnych” wydawanych przez Zgromadzenie Misji. Dla najmłodszych- „Mały Gość”.