DZIESIĄTA  NIEDZIELA  W CIĄGU ROKU   5 czerwca 2016

1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia.  W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru o godz. 18.00 modlimy się litanią do Bożego Serca.

3. W parafii w Przewozie odbędzie się Kurs Przedmałżeński– weekendowy – 11-go  i 12-go  czerwca. Będzie trwał w sobotę od g. 9.00 – 16.00 i w niedzielę od 7.30 – 16.00. Bardzo proszę planujących przyjąć Sakrament Małżeństwa o skorzystanie z tej propozycji katechezy przedmałżeńskiej.

4. Tradycją lat ubiegłych przygotowujemy kolejny RODZINNY FESTYN PARAFIALNY”, który planujemy na niedzielę 26 czerwca. Drogich parafian prosimy o pomoc i włączenie się do tej wspólnej zabawy.  Prosimy też o zasponsorowanie rzeczy nadających się do zabawy fantowej. Fanty można przynosić do zakrystii lub na plebanię. Dochód z festynu przeznaczony będzie na remont kościoła.

5. Radę Parafialną serdecznie zapraszamy na spotkanie w sobotę na g. 18.00. Wszystkich proszę o niezawodne przybycie.

6. Został zakończony remont dachu. W tej części remontu partycypowała również parafia w wysokości  40.000 tysięcy zł. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli:  Do spłacenia długu pozostało 6.890 zł. Korzystamy z ogrzewania pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji to  65 tysięcy złotych. Ofiary na ten cel złożyli: ofiarodawca – 100 zł, ofiarodawca- 200 zł, Janina i Tadeusz- 200 zł, ofiarodawca -200 zł. Zebraliśmy w sumie 700 zł. Odliczamy tę kwotę od długu 24.918 zł.  Pozostaje do spłacenia  za tę inwestycję 24.218 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:  + Przemysław Głowacki  i + Józefa Słobodzian. Tych zmarłych polecamy modlitwie: Dobry Jezu…