DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     29 maja 2016

1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin Matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 17.30.

3. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz. 17.30 odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusapo Mszy św. wieczornej o g. 18.00.

4. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała.   W czwartek po Mszy Świętej  o g. 18.00 i  procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.  Dla dzieci, które gorliwie uczestniczyły w procesjach w oktawie Bożego Ciała – sypały kwiatki, niosły symbole liturgiczne - czeka niespodzianka. Dziękujemy Rodzicom dzieci rocznicowych za ufundowanie do koncelebry trzech ornatów. Bóg zapłać.

5. Bóg zapłać za budowę ołtarzy i dekoracje domów na trasie procesji. Msze św. w intencji rodzin budujących ołtarze i ofiarodawców będą odprawione w następujących terminach:  I ołtarz – 30.05.2016 o g. 18,00; II ołtarz – 08.06.2016 o g. 18,00; III ołtarz – 02.06.2016 o g. 18.00; IV ołtarz – 01.06.2016 o g. 18.00; Msza św. za + Stanisławę Mytnik od rodzin budujących IV ołtarz   będzie 13.06.2016 o g. 8.00.

6. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 22. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte wyłącznie w małym kościele o godz. 7.30,  9.00; 11.00; 18.00. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. W ten dzień udamy się do chorych i starszych z Panem Jezusem od g. 9.00, a Ks. Marek wyjątkowo rozpocznie odwiedziny od g. 10.00.

7. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

8. W przyszłą niedzielę o g. 11.00 główna uroczystość połączona z odpustem parafialnymbędzie o g. 11.00. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi Ks. Proboszcz z Brzeźnicy – Ks. Paweł Bryk.  Po Mszy św. już tradycyjnie  udamy się w procesji do małego kościoła. Na te uroczystość zapraszamy poczty sztandarowe, proszę Mamy dzieci komunijnych i rocznicowych do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej. Ojców do niesienia relikwii św. Jana Pawła II. Dzieci komunijne, rocznicowe i mniejsze do sypania kwiatków i niesienia symboli liturgicznych. W czasie procesji towarzyszyć będzie Miejska Orkiestra Dęta. Z TEJ RACJI  W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ NIE  MA  MSZY ŚW. o g. 13.00.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o g. 17.30 spowiedź św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Podczas Mszy św. i czerwcowego nabożeństwa w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

10. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. We Mszy św.  w intencji o nawrócenie grzeszników modli się Apostolat Maryjny i  Członkowie Nocnej Adoracji a po Mszy św. podczas nabożeństwa Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic.

11. W parafii w Przewozie odbędzie się Kurs Przedmałżeński – weekendowy – 11-go  i 12-go  czerwca. Będzie trwał w sobotę od g. 9.00 – 16.00 i w niedzielę od 7.30 – 16.00. Bardzo proszę planujących przyjąć Sakrament Małżeństwa o skorzystanie z tej propozycji katechezy przedmałżeńskiej.

12. Dzisiaj w ramach  19  Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej  ostatni koncert o g. 19.00. wystąpią:  Jarosław Żołnierczyk – skrzypce i Waldemar Gawiejnowicz – organy. Program koncertów znajduje się na afiszach, a także na stronie internetowej parafii.

13. Został zakończony remont dachu. W tej części remontu partycypowała również parafia w wysokości  40.000 tysięcy zł. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli: 410 zł - mieszkańcy bloku z ul Ogrodowej od kl. B- J; mieszkańcy ulic przynależących do IV ołtarza – 1000 zł. Zebraliśmy w sumie 1.410 zł. Tę sumę odliczamy od długo 8.300 zł. Do spłacenia długu pozostało 6.890 zł. Korzystamy z ogrzewania pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji to  65 tysięcy złotych. Ofiary na ten cel złożyli: ofiarodawca – 100 zł, Beata i Lesław Matuszyk – 200 zł, mieszkańcy ulic przynależący do I ołtarza – 1.140 zł, Ołtarz III – 300 zł i ołtarz II – 1.517 zł. Zebraliśmy w sumie 3,257 zł. Odliczamy tę kwotę od długu 28.175 zł.  Pozostaje do spłacenia  za tę inwestycję 24.918 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”. Dla najmłodszych „ Mały Gość”.