ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO    15 maja 2016

1. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową  i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz. 17.30 spotykamy się w kościele na nabożeństwie majowym.

3. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o g. 8.00 i 18.00.

4. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.

5. W kolejny czwartek 26 maja przypadnie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyrazem naszej przynależności do Chrystusa jest nasza modlitwa i obecność podczas tych wydarzeń, ale znakiem zewnętrznym świadczącym o tej przynależności jest zadbanie o odpowiednią dekoracje swojego domu, czy balkonu, albo okna swojego mieszkania. Nie bój się w ten sposób publicznie wyznać, że Chrystus jest twoim Panem.  Procesja będzie przebiegać ulicami– Piaskową, Hutniczą i tu będzie I ołtarz, Okrzei, Chrobrego – tu będzie II ołtarz, Piaskową – tu będzie II ołtarz,  Poniatowskiego, Żagańską do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i tu będzie IV ołtarz.  Dzieci klas III w ten dzień będą przeżywać rocznicę   I Komunii św.  Uroczystość poprowadzi nowo wyświęcony kapłan ks. Tomasz, który w tym roku odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Po uroczystości przy małym kościele udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

6. Dzieci przygotowujące się do przeżycia rocznicy I Komunii św. proszone są na próbę  po mszy św. wieczornej o g. 18.30 w  najbliższy piątek.

7. W parafii w Przewozie odbędzie się Kurs Przedmałżeński– weekendowy – 11-go  i 12-go  czerwca. Będzie trwał w sobotę od g. 9.00 – 16.00 i w niedzielę od 7.30 – 16.00. Bardzo proszę planujących przyjąć Sakrament Małżeństwa o skorzystanie z tej propozycji katechezy przedmałżeńskiej.

8. Dzisiaj rozpoczyna się  19  Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Serię majowych koncertów w naszym kościele rozpocznie o g. 19.00    Ryszard Żołędziewski – saksofon  i Piotr Rojek – organy. Za tydzień o g. 19.00 wystąpią: Paulina Graś-Łukaszewska – flet traverso, Aleksandra Lesner – skrzypce barokowe, Adam Klarecki – organy. Program koncertów znajduje się na afiszach, a także na stronie internetowej parafii i miasta Iłowa. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej wpisuje się w  corocznie ŚWIĘTO KWITNĄCEJ AZALII organizowane przez SZKÓŁKĘ KRZEWÓW OZDOBNYCH „PUDEŁEK”. Impreza organizowana jest w dwa weekendy 21-22 maja oraz 28-29 maja. Współorganizatorem tych wydarzeń jest Burmistrz Gminy Iłowa - Paweł Lichtański. W programie organizatorzy przedstawią – bogatą ofertę roślin – kiermasz lokalnych produktów – piknikowe specjały, a 28 maja w sobotę atrakcje w parku dworskim.

9. Został zakończony remont dachu. W tej części remontu partycypowała również parafia w wysokości  40.000 tysięcy zł. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli  Wanda z rodziną 150 zł, Maria – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł.  Zebraliśmy w sumie 550 zł. Tę sumę odliczamy od długo 9.350 zł. Do spłacenia długu pozostało 8.800 zł. Korzystamy z ogrzewania pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji to  65 tysięcy złotych. Ofiary na ten cel złożyli: ofiarodawca – 100 zł, Elżbieta Furmanowicz – 100 zł, ofiarodawca - 200 zł, Maria i Wiktor – 150 zł, ofiarodawca – 200 zł. . Zebraliśmy w sumie 750 zł. Odliczamy tę kwotę od długu 29.525 zł.  Pozostaje do spłacenia  za tę inwestycję 28.775 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”. Dla najmłodszych miesięcznik „ Mały Gość”.

11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności : + Halina Dwornickai +Weronika Anklewicz. Polecamy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…