WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE           8 maja 2016

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru o godz. 17.30.

3. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych.

4. Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.

5. W piątek 13 maja  przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Nabożeństwo Fatimskie z procesją o godz. 20.00. Przed nabożeństwem będzie można nabyć świecę fatimską na procesję.

6. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

7. Za tydzień rozpoczyna się  19  Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Serię majowych koncertów w naszym kościele rozpocznie o g. 19.00    Ryszard Żołędziewski – saksofon  i Piotr Rojek – organy.  Program koncertów znajduje się na afiszach, a także na stronie internetowej parafii i miasta Iłowa. Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej wpisuje się w  corocznie ŚWIĘTO KWITNĄCEJ AZALII organizowane przez SZKÓŁKĘ KRZEWÓW OZDOBNYCH „PUDEŁEK”. Impreza organizowana jest w dwa weekendy 21-22 maja oraz 28-29 maja. Współorganizatorem tych wydarzeń jest Burmistrz Gminy Iłowa - Paweł Lichtański. W programie organizatorzy przedstawią – bogatą ofertę roślin – kiermasz lokalnych produktów – piknikowe specjały, a 28 maja w sobotę atrakcje w parku dworskim.

8. Został zakończony remont dachu. W tej części remontu partycypowała również parafia w wysokości  40.000 tysięcy zł. W minionym tygodniu ofiary na remont kościoła złożyli ofiarodawca 550 zł, ofiarodawca – 300 zł, Monika i Jacek 200.  Zebraliśmy w sumie 1.050 zł. Tę sumę odliczamy od długo 10.400 zł. Do spłacenia długu pozostaje 9.350 zł. Korzystamy z ogrzewania pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji to  65 tysięcy złotych. Ofiary na ten cel złożyli: ofiarodawca -300 zł, Maria i Marcin Kmiecik – 300 zł. Zebraliśmy w sumie 600 zł. Odliczamy tę kwotę od długu 30.125 zł.  Pozostaje do spłacenia  za tę inwestycję 29.525 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności : + Helena Śniegocka. Polecamy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…