PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY    24 kwietnia 2016

1.  W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali.  W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała  i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.

2. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

3. W  przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz.17.30, przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.

4. Dzisiaj ofiary zbierane przed kościołem do puszek przeznaczone są na pomoc Ukrainie.

5. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina: 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Takie dokumenty będzie można złożyć do 10 czerwca 2016 r., ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia.

6. Został zakończony remont dachu. W tej części remontu partycypowała również parafia w wysokości  40.000 tysięcy zł. Do spłacenia długu pozostaje 10.800 zł. Korzystamy z ogrzewania pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji to  65 tysięcy złotych.  W minionym tygodniu na rzecz remontu kościoła ofiary złożyli:  Zenobia i Stanisław Krawczyk – 200 zł, Zofia – 100 zł, Urszula Kaczorek – 100 zł. W minionym tygodniu zebraliśmy 400 zł. Powyższą kwotę odliczamy od długu 30.525 zł. Pozostaje do spłacenia 30.125. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny”.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Maria Galik. Polecamy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…