CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY            17 kwietnia 2016

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Panu i bądźmy Mu posłuszni.

2. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

3. W sobotę 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. W tym dniu Mszą św. o g. 11.00  rozpoczną się uroczyste obchody Jubileuszu 70 rocznicy powstania Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej. Po Mszy św. planowane jest  przejście do  Gminnego Centrum Kultury i Sportu  i tu uroczyste powitanie, a także program artystyczny. O g. 14.00 przejście do szkoły, zwiedzanie szkoły, spotkania w klasach, a o g. 15.00 – Uroczysta Rada Pedagogiczna. Na powyższą uroczystość mieszkańców Iłowej serdecznie zaprasza Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, oraz Społeczność Szkolna.

4. W poniedziałek 25 kwietnia - święto św. Marka, Ewangelisty. Imieniny tego dnia obchodzi Ks. Marek. W niedzielę 24 kwietnia będziemy przeżywać jubileusz 35 – lecia kapłaństwa Księdza Proboszcza. Jesteśmy wdzięczni za ten dar, ale również zobowiązani modlić się o potrzebne łaski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych kapłanów o g. 11.00 w niedzielę.

5. W dniu 20 kwietnia w środę  w godz. 12.00 – 15.00 oraz w czwartek od 9.00 – 15.00 w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej będą wydawane jabłka dla wszystkich mieszkańców. W ramach wsparcia polskich sadowników do naszej Gminy dotrze 20 ton darmowych jabłek! Proszę zabrać ze sobą reklamówki lub inne opakowania na jabłka. Więcej informacji można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Iłowej.

6. Biskup Ordynariusz kieruje prośbę do Diecezjan. Drodzy Diecezjanie: od kilku lat jesteśmy świadkami konfliktu zbrojnego rozgrywającego się na Ukrainie. Dramat jaki przeżywa naród ukraiński porusza serca i mobilizuje do modlitwy o pokój. W odpowiedzi na osobistą prośbę papieża Franciszka, skierowaną do wiernych Kościoła powszechnego, najbliższa niedziela – 24 kwietnia br. – będzie dniem ogólnokościelnej modlitwy w intencji pokoju oraz materialnego wsparcia naszych braci i sióstr na Ukrainie. Swój dar serca, przeznaczony dla poszkodowanych w konflikcie, można będzie złożyć w tym dniu do puszek. Prośmy Pana – Księcia Pokoju, o łaskę ustania przemocy i rozlewu krwi. Wszystkim diecezjanom dziękuję za otwartość, modlitwę i materialne wsparcie narodu ukraińskiego i z serca błogosławię. Biskup Tadeusz Lityński.

7. Został zakończony remont dachu. W tej części remontu partycypowała również parafia w wysokości  40.000 tysięcy zł. Na remont dachu ofiarę złożyli: Maria i Tadeusz – 200 zł, Danuta i Andrzej Bankiel – 200 zł, Maria – 100 zł. W minionym tygodniu zebrano 500 zł. Kwotę tę odliczamy długu  11.300 zł.  Do spłacenia długu pozostaje 10.800 zł. Korzystamy z ogrzewania pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji to  65 tysięcy złotych.  W minionym tygodniu na rzecz remontu kościoła ofiary złożyli:  Irena Dudek – 100 zł, Michał i Anna – 100 zł. W minionym tygodniu zebraliśmy 200 zł. Powyższą kwotę odliczamy od długu 30.725 zł. Pozostaje do spłacenia 30.525. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny” a dla  dzieci i młodzieży „Mały Gość”.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Edward Maziarz. Polecamy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…