CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         31 stycznia 2016

1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby résumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.

2. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

3. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane jak w niedziele. Msza św. o g. 17.00 będzie odprawiona w dużym kościele. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

4. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornego nabożeństwa otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana Jezusa, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.  O g. 16.30 spowiedź o g .17.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich, misyjnych, zakonnych szczególnie z naszej parafii z prośbą o dobre przygotowanie się do sakramentu bierzmowania. Po mszy świętej spotkanie w sali domu parafialnego kandydatów do bierzmowania jak również możliwość zapisania się dla wszystkich którzy jeszcze nie rozpoczęli  formacji do bierzmowania. W piątek przed południem o g. 9.00 odwiedzimy z Komunią Świętą starszych i chorych parafian. Rano o g.7.30  okazja do spowiedzi św.,  Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i  adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie adoracji w duchu wynagrodzenia za grzechy całego świata odmówimy litanię ku czci Bożego Serca. W sobotę o g. 8.00 Msza św. ku czci Matki Bożej Niepokalanej. Liturgię prowadzi Apostolat Maryjny i Członkowie Adoracji Nocnej, którzy modlą się o nawrócenie grzeszników. Po Mszy św.  Żywy  Różaniec ma zmianę  tajemnic  różańcowych.

6. Został zakończony remont dachu. W tej części remontu partycypowała również parafia w wysokości  40.000 tysięcy zł.  Dzięki wcześniejszym ofiarom do uregulowania  pozostaje 17.000 tysięcy złotych. Na remont dachu ofiary złożyli: Róża św. Elżbiety – 600 zł., Maria i Jan – 600 zł, ofiarodawca – 400 zł, ofiarodawca – 300 zł, ofiarodawca – 100 zł. W minionym tygodniu zebrano 2.000. Pozostaje do spłacenia 15.000 zł. Korzystamy z ogrzewania pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji to  65 tysięcy złotych.  W minionym tygodniu na rzecz remontu kościoła ofiary złożyli: Wioletta – 200 zł. ofiarodawca – 100 zł, rodzina Czajkowskich – 100 zł, rodzina Rauza – 100 zł, ofiarodawca – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Emilia – 100 zł, Maria i Franciszek – 200 zł,    W minionym tygodniu zebraliśmy 1.100 zł. Powyższą kwotę odliczamy od długu   37,675 zł. Pozostaje do spłacenia 36.575.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny” i „Mały Gość” dla dzieci i młodzieży.

8. Za tydzień w sobotę 6 lutego wraz ze Stowarzyszeniem: „Piękni Życiem” będziemy w naszej parafii przeżywać Światowy Dzień Chorego tzw. „Święto Światła”. Serdecznie zapraszamy chorych, starszych i niepełnosprawnych. O godzinie 13.30 Sakrament Pokuty o g. 14.00 MSZA Święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych a po niej zapraszamy na spotkanie do sali na plebanii.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Władysława Owczarka i + Wandę Żółtek.Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …