TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           24 stycznia 2016

1. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie.  Księża Misjonarze  obchodzą rocznicę założenia Zgromadzenia Misji przez św. Wincentego a Paulo. Św. Paweł jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Zgromadzenia, tym bardziej, że Misjonarze pełnią posługę w tej parafii. Pamiętajmy też o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

2. W środę 27 stycznia o g.15.30 spotkanie modlitewne Apostolatu Maryjnego  i Msza św. w intencji jego członków.

3. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy pragniemy Wam wszystkim podziękować.

4. Został zakończony remont dachu. W tej części remontu partycypowała również parafia w wysokości  40.000 tysięcy zł.  Dzięki wcześniejszym ofiarom do uregulowania  pozostaje 18.000 tysięcy złotych. Na remont dachu ofiary złożyli: Józefa i Zenon – 300 zł, Róża M. B. Nieustającej Pomocy – 200 zł, Zenobia i Stanisław Krawczykowie – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, Andrzej i Ewa – 100 zł. W sumie  zebrano – 1.000 zł. Pozostaje do spłacenia 17.000 zł. Korzystamy z ogrzewania pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji to  65 tysięcy złotych.  W minionym tygodniu na rzecz remontu kościoła ofiary złożyli: Józef – 200 zł, Józefa Tylkowska – 100 zł, Ewa Majewska – 200 zł, Antoni i Krystyna Kamieniak – 100 zł, Michał i Anna – 100 zł, Henryka i Czesław – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Janina i Leszek – 200 zł, Rafał i Ewa – 100 zł.   W minionym tygodniu zebraliśmy 1.200 zł. Powyższą kwotę odliczamy od długu   38,875 zł. Pozostaje do spłacenia 37.675.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - jest „Gość Niedzielny” i „Mały Gość” dla dzieci i młodzieży.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:+ Mariana Filę, +Tadeusza Pieluszczaka,+ Tadeusza            Szczepańskiego. Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …