JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA           22 listopada 2015

1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”. W tym dniu zostaną poświęcone Opłatki na wigilijny stół. Będzie można już tradycyjnie wspomóc Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przez zakup świecy.

3. W naszym dekanacie odbywa się wizytacja kanoniczna. Z tej racji w parafii będziemy gościć na wizytacji ks. Bp Pawła Sochę w dniach 6 i 7 grudnia. Ks. Biskupa przywitamy w niedzielę na Mszy św. o g. 7.30. Ks. Biskup na każdej Mszy św. wygłosi Słowo Boże,  spotka się ze wszystkimi grupami działającymi przy parafii, a także  z dziećmi, młodzieżą i gronem pedagogicznym w szkołach.

4. Członków Rady Parafialnej serdecznie zapraszam na spotkanie w  środę na g. 18.00.

5. Od 6 do 13 grudnia w parafii Nawiedzenia N.M.P. (na Górce) w Żaganiu o g. 18.00 rozpocznie się przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa poprzez katechezę. Wszystkich planujących przyjąć ten Sakrament proszę o podjęcie tego przygotowania.

6. Z inicjatywy Pana Burmistrza przy udziale Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, a także Parafii powstała myśl zorganizowania wspólnego „Wieczoru Opłatkowego” na Placu Wolności w niedzielę 20 grudnia. Popołudnie zostanie uświetnione przez śpiewy kolęd i poezję bożonarodzeniową, czy Jasełka  w wykonaniu dzieci i młodzieży. Planowany jest kiermasz związany z tematyką Bożego Narodzenia. Pragnący wziąć udział w kiermaszu – sprzedawcy, czy Stowarzyszenia - swoje propozycje i udział mogą zgłaszać u Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.  Wszelka inicjatywa, pomysły i pomoc organizacyjna   mieszkańców Iłowej mile widziana, by wspólnie w ten sposób świętować zbliżające się Boże Narodzenie.

7. Caritas Diecezji zainicjowało akcję elektrorecyklingu pt. „Podaruj ciepło na zimę”. Wiele rodzin zwraca się do Caritasu i parafii o pomoc w zakupie opału na zimę. Poprzez uruchomienie takiego programu z otrzymanej darowizny finansowej za zebrany sprzęt, możemy  pomóc biednym na zimę. Chodzi o zebranie zużytego sprzętu  elektrycznego i elektronicznego takich jak pralki, lodówki telewizory, odkurzacze, komputery, radia, elektronarzędzia, itd.,”chomikowanych „ często w domach bądź w piwnicach.  Pragnący w ten sposób pomóc mogą dostarczać zużyty sprzęt pod wiatę przy plebanii do 29 listopada.

8. Dzisiaj zbiórka przed kościołem   na pomoc organizacyjną Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

9. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych.  W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o g. 16.30 polecamy zmarłych zapisanych w tegorocznych wypominkach.

10. Trwa generalny remont dachu.  Fundusz w wysokości  220 tysięcy jaki przyznało Ministerstwo Kultury wystarcza na częściowy remont. W kosztach remontu dachu partycypuje również parafia  i jest to koszt 35 tysięcy zł.  Jeżeli z wniosku złożonego do Ministerstwa Kultury uda zdobyć się dofinansowanie na kontynuację drugiej części remontu dachu, to takiego zadania podejmiemy się w przyszłym roku. Zostało zakończone ogrzewanie indukcyjne pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji  65 tysięcy złotych.  W minionym tygodniu na rzecz remontu kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 200 zł, Anna – 200 zł, Janina i Kazimierz- 200 zł, Maria i Zbigniew – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Dariusz i Ewa – 100 zł, Beata i Józef Kubiś – 100 zł, Łucja – 100 zł, Mama i syn – 200 zł, Genowefa Nowak – 100 zł, Helena i Leopold – 100 zł. W minionym tygodniu zebraliśmy 1800 zł. Powyższą kwotę odliczamy od długu   53,075 zł. Pozostaje do spłacenia 51,275 zł.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

11. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki. W sprzedaży jest „Gość Niedzielny”.