TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          8 listopada 2015

1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Słowo Boże tej niedzieli każe nam patrzeć na bliźnich i ich czyny oczyma Chrystusa, który bezbłędnie ocenia intencje i motywy działania każdego człowieka oraz jego możliwości. Swoimi modlitwami i ofiarami finansowymi pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. W środę 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.  Msze Święte o godzinie 7.30; 9.00; o 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z obecnością pocztów sztandarowych i z ceremoniałem wojskowym; po południu w dużym kościele o g. 16.30 wypominki, o g. 17.00 - Msza św.

3. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o g. 16.30 polecamy zmarłych zapisanych w tegorocznych wypominkach.

4. Trwa generalny remont dachu.  Fundusz w wysokości  220 tysięcy jaki przyznało Ministerstwo Kultury wystarcza na częściowy remont. W kosztach remontu dachu partycypuje również parafia  i jest to koszt 40 tysięcy zł.  Jeżeli z wniosku złożonego do Ministerstwa Kultury uda zdobyć się dofinansowanie na kontynuację drugiej części remontu dachu, to takiego zadania podejmiemy się w przyszłym roku. Zostało zakończone ogrzewanie indukcyjne pod ławkami w pierwszym sektorze. Koszt tej inwestycji  65 tysięcy złotych.  W minionym tygodniu na rzecz remontu kościoła ofiary złożyli: Anna – 100 zł, od Jasi i Adasia – 100 zł, ofiarodawca 100 zł. W minionym  tygodniu zebrano  300 zł. Powyższą kwotę odliczamy od długu   55.125 zł. Pozostaje do spłacenia 54. 825 zł. Ponadto Firma FERYSTER na remont dachu ofiarowała 5.000,00 zł. W ten sposób koszt parafii w remont dachu zmniejszył się do 35 tysięcy złotych. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i tak znaczącą pomoc.

5. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki. W sprzedaży jest „Gość Niedzielny”.

6. W minionym tygodniu odszedł   do wieczności: + Bronisław Bańka. Polecamy jego Miłosierdziu Bożemu.