DWUDZIESTA PIERWSZA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          23 sierpnia 2015

1.  Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.

2. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

3. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

4. W środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00.  Wieczorna Msza św. jest w intencji  członkiń Róży Matki Bożej Częstochowskiej

5. W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

6. Dzisiaj o g. 19.00 w kolejnym koncercie  18-tego  Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej wystąpią: Paweł Joks – trąbka i Waldemar Gawiejnowicz – organy. W przyszłą niedziele 30 sierpnia przewidziany jest koncert  w wykonaniu    Władysława  Szymańskiego – organy i Tria Harmonijek Ustnych „Con brio”.  Szczegółowy program koncertów znajduje się na afiszach, a także na stronie internetowej parafii i miasta Iłowa.

7. Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów w Wambierzycach i Krzeszowie. Wyjazd 19 września o g. 6.00 z przed kościoła. Koszt pielgrzymki  wraz z ubezpieczeniem to – 50 zł. Zapisy wraz z  wpłatą w zakrystii do niedzieli 13 września. Przy zapisie należy podać : imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania i numer telefonu.

8. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 500 zł, Maria z mężem – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Jadwiga i Leon Rypniccy – 500 zł, Zenobia i Stanisław Krawczyk – 100 zł, Jadwiga – 100 zł. W sumie w minionym tygodniu zebrano – 1.400 zł.  Odliczając tę kwotę od długu 2.210 zł. na dzień dzisiejszy pozostaje dług  810 zł.   Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

9. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki. W sprzedaży jest „Gość Niedzielny”.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:   + Henryk Fitz.  Polecamy jego  Miłosierdziu  Bożemu – Dobry Jezu…