DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     16 sierpnia 2015

1. Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. W liturgii słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne.

2. W sobotę nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową.

3. Również w sobotę 22 sierpnia na g. 15.00 zapraszamy na Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny CzęstochowskiejPatronki kościoła w Borowem.  Będziemy także modlić się w intencji rolników i dziękować Bogu  za  tegoroczne zbiory. Pan Sołtys i Koło Gospodyń Wiejskich w Borowem zaprasza na DOŻYNKI.  Skorzystajcie z zaproszenia i dobroci serca gospodarzy DOŻYNEK.  Po uroczystej Mszy św. tradycją lat ubiegłych organizowany jest festyn z losowaniem fantów, z możliwością spróbowania  potraw i wypieków przygotowanych przez miejscowe gospodynie. Z tej okazji planowana jest też zabawa taneczna. Panie prosimy o upieczenie ciasta a ofiarodawców o pomoc w zgromadzeniu fantów i dostarczenie ich na świetlicę w dniach od 17 do 21 sierpnia. Część dochodu zostanie przeznaczona na remont dachu kościoła w Borowem.

4. Dzisiaj rozpoczyna się  18 Letni Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Serię sierpniowych koncertów w naszym kościele rozpocznie o g. 19.00 – Ewa Bąk – organy i Marcin Ciszewski – kontratenor. W przyszłą niedzielę z koncertem wystąpią: Paweł Joks – trąbka i Waldemar Gawiejnowicz – organy. Program koncertów znajduje się na afiszach, a także na stronie internetowej parafii i miasta Iłowa.

5. Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów w Wambierzacach i Krzeszowie. Wyjazd 19 września o g. 6.00 z przed kościoła. Koszt pielgrzymki  wraz z ubezpieczeniem to – 50 zł. Zapisy wraz z  wpłatą w zakrystii do niedzieli 13 września. Przy zapisie należy podać : imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania i numer telefonu.

6. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 200 zł., Maria – 200 zł, ofiarodawca 100 zł, Michał i Anna – 100 zł, Krystyna i Mirosław – 300 zł, Eugenia 200 zł, Grażyna i Ryszard - 300 zł, Rozalia i Franciszek Frąszczak 200 zł, Państwo Dźwil - 200 zł, Janina i Kazimierz - 200 zł, ofiarodawca 100 zł. W sumie w minionym tygodniu zebrano – 2.100 zł.  Odliczając tę kwotę od długu 4310 zł. na dzień dzisiejszy pozostaje dług  2.210 zł. Bóg zapłać państwu Wandzie i Adamowi Szymańskim za ofiarowanie 600 zł. Kwotę tę odnotowaliśmy w ubiegłym tygodniu.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

7.  Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki. W sprzedaży jest „Gość Niedzielny”.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:  + Andrzej Nagórnik i + Henryk Fitz, którego pogrzeb będzie jutro o g. 12.00. Polecamy ich  Miłosierdziu  Bożemu – Dobry Jezu…