DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        9 sierpnia 2015

1.  Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.

2. W czwartek – procesja fatimska  o godz. 21.00. Zachęcam do tej szczególnej modlitwy w intencji naszych rodzin. Przed nabożeństwem będzie można nabyć świece.

3. W piątek wieczorem o godz. 18.00 – Msza Święta z wigilii uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

4. W sobotę – obowiązkowa uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte w naszym kościele jak w niedziele o godz. 7.30; 9.00; 11.00; 18.00 w małym kościele. Składka z tej uroczystości na prośbę Biskupa Ordynariusza  przeznaczona jest na remont katedry gorzowskiej.

5. Tradycją  lat ubiegłych w przyszłą niedzielę rozpocznie się już 18 Letni Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Serię sierpniowych koncertów w naszym kościele rozpocznie o g. 19.00 – Ewa Bąk – organy i Marcin Ciszewski – kontratenor. Program koncertu znajduje się na afiszach, a także na stronie internetowej parafii i miasta Iłowa.

6. Parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów w Wambierzacach i Krzeszowie. Wyjazd 19 września o g. 6.00 z przed kościoła. Koszt pielgrzymki  wraz z ubezpieczeniem to – 50 zł. Zapisy wraz z  wpłatą w zakrystii do niedzieli 13 września. Przy zapisie należy podać : imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania i numer telefonu.

7. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 600 zł, Anna i Leszek – 200, ofiarodawcy – 200 zł, Barbara i Henryk Fitzowie 100 zł, Anna – 200 zł, ofiarodawca 300 zł, Stanisław Kozłowski – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Róża św. Rodziny – 200 zł, Róża Matki Bożej Częstochowskiej 300 zł, Ewa i Edward – 200 zł, Ania i Andrzej 200 zł. W sumie w minionym tygodniu zebrano – 2.700 zł. Odliczając tę kwotę od długu  7.010 zł. na dzień dzisiejszy pozostaje dług  4.310 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

8. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki . W sprzedaży jest „Gość Niedzielny”.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:  + Jadwiga Zimoń. Polecamy ją  Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…