SIEDEMNASTA  NIEDZIELA  W CIĄGU ROKU           26 lipca 2015

1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu mszalnym, jak i w Ewangelii była mowa o cudownym rozmnożeniu chleba. To była wyjątkowa interwencja Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie Adoracji Nocnej modlą się o nawrócenie grzeszników. Żywy Różaniec Po Mszy św. ma zmianę  tajemnic różańca. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

3.  Za tydzień – osiemnasta niedziela w ciągu roku. W kościołach parafialnych można w tym dniu zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba wypełnić przepisany czyn pobożny i zwykłe warunki odpustu. W tym wypadku przepisanym czynem pobożnym jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Zwykłe warunki odpustu to: spowiedź sakramentalna, Komunia i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Nadto do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Zyskany odpust można ofiarować za siebie lub na sposób pomocy za jedną duszę w  czyśćcu cierpiącą.

4. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu.

5. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: Józef – 100 zł, Rodzina Ziegler (Cigler)- 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Zenobia i Stanisław Krawczyk – 100 zł, Rodzina Eisentraut – 100 zł, Ludmiła – 100 zł, goście – 100 zł, Henryk i Genowefa Detyna –  200 zł. W sumie w minionym tygodniu zebrano – 900 zł. Odliczając tę kwotę od długu  8.710 zł. na dzień dzisiejszy pozostaje dług  7.810 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

6. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki . W sprzedaży jest „Gość Niedzielny”.

7. OGŁOSZENIE SPOŁECZNE !   GMINNE CENTRUM KULTURY I SPORTU W IŁOWEJ ogłasza zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Rozpoczynamy rekrutację do sekcji zainteresowań Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zapisy prowadzi Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Klub Seniora w Iłowej. W pierwszym roku działalności będą prowadzone zajęcia plastyczne, gimnastyka, regionalistyka, informatyka, kurs języka niemieckiego oraz spotkania z książką i literackie. Dnia 10 października 2015 roku prof. dr hab. Bogdan Idzikowski z Uniwersytetu Zielonogórskiego przedstawi wykład inaugurujący rok akademicki 2015/2016  na  Uniwersytecie Trzeciego Wieku  w Iłowej.  Seniorze nie siedź w domu! Dołącz do aktywnych i kreatywnych!  Poznaj przyjemność przebywania z różnymi ludźmi!

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Jadwiga Chodnowska. Polecamy ją  Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…