SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      19 lipca 2015

1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.

2.  W sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w niedzielę po  Mszy św. o g. 7.30, 9.00 i 11.00 odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów.  Samochody wyjątkowo można ustawiać wokół kościoła zgodnie z ruchem zegara, a także na pobliskim parkingu. Ofiary jakie zostaną złożone przez kierowców i właścicieli samochodów będą przeznaczone do zakupu środków transportu dla misjonarzy.

3. Za tydzień – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

4. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: Franciszka – 100 zł, Halina – 100 zł, ofiarodawca 200 zł, Rozalia – 100 zł, Maria i Jan – 300 zł, Stanisław i Krystyna Dziadkiewicz – 200 zł, Maria – 300 zł, Anna i Michał – 100 zł, ofiarodawca 100 zł, narzeczeni – 50 zł.  W sumie w minionym tygodniu zebrano – 1.550 zł. Odliczając tę kwotę od długu  10.260 zł. Na dzień dzisiejszy pozostaje dług  8.710 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki . W sprzedaży jest „Gość Niedzielny”.

6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Zbigniew Tosik. Polecamy jego  Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…