PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       12 lipca 2015

1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.

2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

3. Jutro – procesja fatimska  o godz. 21.00 i Apel Jasnogórski.  Świece można nabyć pod chórem przed nabożeństwem.

4.  Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: ofiarodawca – 500 zł, Irena Lewicka – 100 zł, Maria Marszał – 100 zł, ofiarodawca 100 zł, Janina – 100 zł, ofiarodawca – 100 zł, Zofia Backiel – 100 zł. W sumie w minionym tygodniu zebrano – 1.100 zł. Odliczając tę kwotę od długu  11.360 zł. Na dzień dzisiejszy pozostaje dług  10.260 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

5. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki . W sprzedaży jest „Gość Niedzielny”.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Lubomira Sodkiewicz, + Helena Wrońska, + Janusz Libera. Polecamy ich  Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…