TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  28 czerwca 2015

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku.

2. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00 Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.

3. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W sobotę o godz. 8.00  Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Apostolat Maryjny i Członkowie Adoracji Nocnej modlą się o nawrócenie grzeszników, a członkowie Żywego Różańca mają zmianę tajemnic różańcowych.

6. Dzisiaj  w naszej parafii  „Festyn Rodzinny”. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie wiele atrakcji i zabawy. W czasie festynu wystąpi Jan Wojdak z zespołu Wawele i Greczynka Vanesi.  Rozpoczęcie wspólnej zabawy planujemy na g. 15.00. Zebrany fundusz przeznaczamy na remont kościoła.

7. W okresie wakacji nie ma Mszy św. dla dzieci o g. 13.00.

8. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: Marcin i Agnieszka – 200 zł, ofiarodawca – 100 zł, Maria i Zbigniew – 100 zł. Zebrano 400 zł i tę kwotę odliczamy od długu  21.800 zł. Na dzień dzisiejszy pozostaje dług  21.400 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

9. Przed kościołem można nabyć tygodnik katolicki . W sprzedaży jest „Gość Niedzielny”.