DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       21 czerwca 2015

1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.

2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Wieczorem o godz. 18.00 – Msza Święta wigilijna z następującej uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce.

4. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel życzymy, aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

5. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00.

6. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św.z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w najbliższych dniach pół godziny przed Mszą św.   Rozpoczynającym wakacje, życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.

7. W niedziele za tydzień  28 czerwca planujemy  w naszej parafii zorganizować „Festyn Rodzinny”. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie wiele atrakcji i zabawy. W czasie festynu wystąpi Jan Wojdat z zespołu Wawele. Was parafian prosimy o wsparcie organizacyjne, a także o ufundowanie dobrych fantów. Można je przynosić do zakrystii albo na plebanię. Cenne fanty ufundowane przez firmy, czy osoby prywatne proszę podpisać. Panie prosimy, by przygotowały się do wypieku ciast.  Wypieki można przynosić w sobotę w godzinach od 16.00 – 18.00 do dolnych sal plebani. Rozpoczęcie wspólnej zabawy planujemy na g. 15.00. Zebrany fundusz przeznaczamy na remont kościoła.

8. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: Jan i Wanda – 500 zł, Jadwiga, Anatol, Agnieszka i Krzysztof – 300, ofiarodawca na rzecz chrzcielnicy pozostałą kwotę – 80 zł. Zebrano 880 zł i tę kwotę odliczamy od długu  22.080 zł. Na dzień dzisiejszy pozostaje dług  21.800 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

9. Po konserwacji na stałe powróciła barokowa chrzcielnica. Koszt prac to 9.840 zł.  Połowę, czyli 4,920 zł. na te prace przekazało z funduszu na zabytki Starostwo Powiatowe w Żaganiu. Druga część, czyli 4,920 zł pozostała do pokrycia przez ofiarodawców. Dzięki ofiarodawcy, który na chrzcielnicę złożył 500 zł dług za wykonanie prac konserwatorskich został uregulowany. Bóg zapłać za ofiary na chrzcielnicę.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Nadzieja Pławiak. Polecamy ją Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu …