JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU14 czerwca 2015

Zakończenie Peregrynacji Obrazu „ Jezu Ufam Tobie”

– Odpust Parafialny ku czci N.S.P. Jezusa

1. Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem  na Katolicki Uniwersytet   Lubelski.

3.  Na  niedzielę  28 czerwca planujemy  w naszej parafii zorganizować „Festyn Rodzinny”. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie wiele atrakcji i zabawy. W czasie festynu wystąpi: Jan Wojdatz zespołu Wawele. Was parafian prosimy o wsparcie organizacyjne, a także o ufundowanie dobrych fantów. Można je przynosić do zakrystii albo na plebanię. Cenne fanty ufundowane przez firmy, czy osoby prywatne proszę podpisać. Panie prosimy, by przygotowały się do wypieku ciast. Rozpoczęcie wspólnej zabawy planujemy na g. 15.00. Zebrany fundusz przeznaczamy na remont kościoła.

4. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła nie wpłynęła żadna ofiara. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 22.080 zł.  Po konserwacji na stałe powróciła barokowa chrzcielnica. Koszt prac to 9.840 zł.  Połowę, czyli 4,920 zł. na te prace przekazało z funduszu na zabytki Starostwo Powiatowe w Żaganiu. Druga część, czyli 4,920 zł pozostała do pokrycia przez ofiarodawców. W minionym tygodniu na chrzcielnicę ofiary złożyli – Maria – 200 zł, ofiarodawcy II – go ołtarza – 1130 zł, ofiarodawcy III – go ołtarza 200 zł.  Obecnie pozostaje dług  440 zł. Bóg zapłać za ofiary na chrzcielnicę.

5. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Józefa Grodecka. Polecamy ją Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu …