SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY    10 maja 2015

1.  Dziś – szósta niedziela Wielkanocy, która uświadamia nam że Pan Jezus chce włączyć do Kościoła także pogan. Dla pozyskania ich dla Chrystusa duże znaczenie ma nasza miłość wzajemna i jedność. We wtorek po  Mszy św. o g. 18.30 spotkanie  rodziców  dzieci przeżywających w tym roku rocznicę I Komunii św. Rocznicę I Komunii św. będziemy przeżywać w Boże Ciało o g. 8.00 Natomiast w czwartek o g. 18.30 spotkanie rodziców i dzieci kl. II przygotowujących się do I Komunii św. Pierwsza Komunia św. będzie w tym roku w niedzielę 31 maja o g. 10.30.

2. W środę 13 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy i 31. rocznica zamachu na Jana Pawła II. W naszej parafii rozpoczynamy  procesje fatimskie połączone z nabożeństwem i apelem jasnogórskim o godz. 21.00.  Przed procesją będzie można nabyć świece z lampionem fatimskim.  Do października każdego 13 miesiąca będziemy odprawiać to nabożeństwo

3. W czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, Apostoła.

4. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy.

5. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 17.30 w małym kościele, natomiast w pozostałe dni tygodnia przed Mszą Świętą o g. 17.30. Do udziału w nabożeństwach majowych zachęcamy dzieci i młodzież. Bardzo prosimy rodziców by nie zaniedbywać tego maryjnego nabożeństwa. Co robią rodzice dzieci komunijnych, rocznicowych, bierzmowanych?

6.           Od dzisiejszej niedzieli w naszym dekanacie rozpoczyna się peregrynacja obrazu Miłosierdzia Bożego w parafiach. Przy okazji nawiedzenia obrazu odbywają się rekolekcje święte. W naszej parafii peregrynacja obrazu i rekolekcje będą od 10 – 14 czerwca 2015 roku.Od dziś rozpoczynamy przygotowania do tego wydarzenia. Pierwsza Komunia św. dzieci,  Uroczystość Bożego Ciała, niech  mobilizują nas duchowo do godnego przeżycia tych uroczystości. Wyrazem naszej przynależności do Chrystusa jest nasza modlitwa i obecność podczas tych wydarzeń, ale znakiem zewnętrznym świadczącym o tej przynależności jest zadbanie o odpowiednią dekorację swojego domu, czy balkonu albo okna swojego mieszkania. Nie bój się w ten sposób publicznie wyznać, że Chrystus jest twoim Panem. I tu nie chodzi tylko o dekorację domów, balkonów, okien na trasie procesji,  która będzie przebiegać ulicami Piaskową, Hutniczą i tu będzie I ołtarz, Okrzei, Chrobrego - tu będzie II ołtarz, Piaskową- tu będzie III ołtarz, Poniatowskiego, Żagańską do kościoła Najświętszego serca Pana Jezusa i tu będzie IV ołtarz , ale o dekorację okien mieszkań domów w całej parafii. Tym bardziej, że   tydzień później będziemy przyjmować w naszej parafii Obraz Chrystusa Miłosiernego. Zadbajcie, by począwszy od Czernej po Borowe ulice, domy, bloki były udekorowane. Od dzisiaj będzie można zakupić po groszowych cenach materiały potrzebne do dekoracji w przedsionku kościoła, a także we wtorki od g. 16.00 do 18.00 podczas czynnej biblioteki na plebani.

7. Dzisiejsza zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona jest na pomoc mieszkańcom Nepalu.

8. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiarę złożyli:  ofiarodawca -100 zł, Maria i Wiktor – 100 zł. W minionym tygodniu zebrano w sumie 200 zł i tę kwotę odliczamy od długu 26.950 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 26.750 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Po konserwacji na stałe powróciła barokowa chrzcielnica. Koszt prac to 9.840 zł. Połowę, czyli 4,920 zł. na te prace przekazało z funduszu na zabytki Starostwo   Powiatowe w Żaganiu. Druga  część, czyli 4,720 zł pozostaje do pokrycia przez ofiarodawców. W minionym tygodniu na  chrzcielnicę ofiary złożyli: ofiarodawca – 100 zł, Józef i Beata – 100 zł. Pozostaje dług 4 520 zł.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik katolicki:  Gość Niedzielny.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Edward Nirnberg. Polećmy jego miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.