TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY  19 kwietnia 2015

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny.  Przypomina nam ona, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też zabraknąć czasu na czytanie Biblii.

2. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika.  Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem.

3. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje. Imieniny obchodzi Ks. Marek. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. W niedzielę po Mszy św. o g. 11.00 będzie możliwość  złożyć życzenia dostojnemu solenizantowi.

4.  Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiarę złożyli: Jadwiga Szczepaniak – 100 zł, Maria Marszał – 100 zł, Helena i Krystyna – 100 zł, Kazimiera Wojnar – 200 zł, Janina i Kazimierz 200 zł, Maria i Tadeusz – 100 zł. W minionym tygodniu zebrano w sumie 800 zł i tę kwotę odliczamy od długu 28.450 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 27.650 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Po konserwacji na stałe powróciła barokowa chrzcielnica. Koszt prac to 9.840 zł. Połowę, czyli 4,920 zł. na te prace przekazało z funduszu na zabytki Starostwo Powiatowe w Żaganiu. Druga część, czyli 4,920 zł pozostaje do pokrycia przez ofiarodawców. Na  chrzcielnicę 100 zł złożył ofiarodawca. Pozostaje do pokrycia kosztów 4.820zł.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik katolicki:  Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci i młodzieży.

6. W minionym tygodniu  odeszli do wieczności: + Bazyli Smaga i + Kazimiera Szałańska.Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…