CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2015

1. W środę o g. 17.00  Nowenna do Matki Bożej od Cudownego Medalika a po niej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do  I Komunii św. Proszę rodziców o obowiązkową obecność.

2. Również w środę w godzinach od 16.00 – 18.00  młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania proszona jest o obowiązkowe przybycie z indeksami na plebanię.

3. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców, a także wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania.  Na Mszę Świętą o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów i solenizantki.

4. W najbliższą sobotę  21 marca w naszej parafii rozpoczną się  rekolekcje wielkopostne.  Na pierwszą naukę rekolekcyjną, która będzie w sobotę o g. 17.00 w małym kościele zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.  Program rekolekcji wywieszono w gablotce przykościelnej i zamieszczono na stronie internetowej parafii. Ponadto kartki z programem rekolekcji i programem nabożeństw Wielkiego Tygodnia  można zabrać ze stolika pod chórem.  Spowiedź rekolekcyjnązaplanowano na dzień 24 marca we wtorek.  Serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach .

5. Przedstawiciele Stowarzyszenia Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo rozprowadzają pod chórem  paschaliki  wielkanocne w cenie 7 zł. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom będącym w potrzebie. Również  pod chórem wystawione są kosze na żywność i środki czystości dla potrzebujących. Zarówno żywność jak i środki czystości zostaną przekazane potrzebującym przed świętami wielkanocnymi.

6. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa  o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.00 – szczególnie młodzieży gimnazjalnej i przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.  W niedziele – Gorzkie Żalew kościele Chrystusa Króla o g. 16.00, a  o g. 17.00 Msza Święta  w małym kościele.

7. Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiarę złożyli:  ofiarodawca – 100 zł, Joanna i Marek – 200 zł, p. Rosińscy 200 zł, Małgorzata i Artur – 200 zł. W minionym tygodniu zebrano w sumie 700 zł i tę kwotę odliczamy od długu 32.400 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 31.700 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik katolicki:  Gość Niedzielny.