IV NIEDZIELA ADWENTU           21 grudnia 2014

1. Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.

2. W środę – ostatnie „roraty” rano o godz. 8.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej. W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.

3. O północy ze środy na czwartek zapraszam na pasterkę. Składka na tacę podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Na filiach w Borowem i w Czernej pasterka o g. 22.00.

4. W czwartek – uroczystość Narodzenia Pańskiego, mająca swoją oktawę. Nie będzie Mszy Świętej o g. 7.30 pozostałe jak w niedzielę. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

5.  Informowaliśmy o wykonanych kolejnych  inwestycjach m.in. o wymianie na nowe 15 okien w wieży,  o wykonaniu nowego przyłącza od stacji trafo do kościoła, także o  pilnych pracach przy organach. Zostały wykonane nowe miechy, wiatrownica i wymieniony silnik. W minionym tygodniu na prace remontowe kościoła ofiary złożyli: Maria – 100 zł, Renata – 100 zł, Czesława i Ryszard  Żygalscy – 300 zł, ofiarodawca – 100 zł, Maria z mężem – 100 zł, Stanisława i Alfred Włoskowie – 200 zł, Bogumiła i Tomasz – 200 zł, Marianna i Romuald – 300 zł. W minionym tygodniu  zebraliśmy – 1.400 zł i tę kwotę odliczamy od długu 52.720 zł. Na dzień dzisiejszy  pozostaje dług 51.320 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

6. Zachęcamy  do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia: „Gość Niedzielny”.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Pelagia Jaśkiewicz.  Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.