NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO      7 stycznia 2024

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
  2. Jesteśmy w trakcie Wizyt Duszpasterskich w Waszych domach i mieszkaniach. Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską, który przychodzi z Bożym błogosławieństwem, jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi z Kościołem Parafialnym i tym samych Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo Święte, stawiamy krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalamy świece. Wyłączamy telewizor. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii  do sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują „indeksy” do sprawdzenia. Jednym z dobrych, a często zapomnianym zwyczajem jest wychodzenie naprzeciw kapłana. Troską o wspólnotę Kościoła i funkcjonowanie duszpasterskie w parafii są ofiary składane na potrzeby duszpasterskie. Z modlitwą i śpiewem kolędą kapłanom będą towarzyszyć ministranci i dziewczęta – Dzieci Maryi i Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. Z racji kolędy nie ma Mszy św. wieczornej w dni powszednie. Aktualny plan wizyty duszpasterskiej umieszczony na stronie internetowej parafii. Niestety o poniedziałku ulega pewnym zmianom. Dlatego będzie podawany na bieżąco w w każdą niedzielę.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ NA NAJBLIŻSZE DNI:

08.01.2024- PONIEDZIAŁEK- g. 15.00 -  ulega zmianie  i aktualnie udamy się:

KONOPNICKA, STRZELECKA, BAJKOWA

09.01.2024- WTOREK - g.15.OO – według wcześniejszego wyznaczenia: KOLEJOWA,

PAŁACOWA, BOROWSKA 1, 2, 4, 6, 10,12 stare bud.; ŻAGAŃSKA 3 - 25

10.01.2024 - ŚRODA - g. 15.00- -  ulega zmianie i aktualnie udamy się: DRZYMAŁY,

POPRZECZNA, 3 MAJA.

11.01.2024- CZWARTEK - g. 15.00 - ulega zmianie i aktualnie udamy się:

BOROWSKA 3, 3A-3B, 5A,5B

12.01.2024 - PIATEK - g. 15.00 – według wcześniejszego wyznaczenia: BOROWSKA

7,7A-7B. Os. CZYŻÓWEK 79 - 91

13.01.2024 - SOBOTA - g. 10.00 - według wcześniejszego wyznaczenia:

ŻAGAŃSKA OD NR 26-39 i 42; 41-62; i OD DOLANOWA DO 63; SŁONECZNA

14.01.2024- NIEDZIELA- KOLĘDY NIE MA

15.01.2024- PONIEDZIAŁEK- g. 15.00 - według wcześniejszego wyznaczenia

HUTNICZA, NADRZECZNA.

1. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Ofiarodawcy – 100 zł, Ela i Michał – 2.000 zł. W sumie w minionym tygodniu zebraliśmy 2.100 zł. Odliczając tę kwotę od długu (- 8.410) zł – pozostaje dług (– 6. 310) zł. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać.
  2. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY a dla najmłodszych najnowszy numer MAŁEGO GOŚCIA a w nim specjalna stajenka: „Zamieszkaj u mnie jest miejsce”