OBJAWIENIE PAŃSKIE            6 stycznia 2024

1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Wspominamy dzień, kiedy Mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Jezusowi. Syn Boży przeszedł na świat, aby zbawić wszystkich. Jego orędzie zbawienia kierowane jest do wszystkich ludów, narodów i języków.
  2. Pobłogosławioną kredą oznaczmy nasze domy na znak przyjęcia Wcielonego Słowa Bożego. Można to uczynić w następujący sposób: zapisać pierwsze litery od tradycyjnych imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok bieżący (K+M+B 2022). Można także zanotować (C+M+B 2022) jako skrót łacińskiego zwrotu „Christus mansionem benedicat”, które tłumaczy się: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Oba sposoby są poprawne.
  3. Dziś także Dzień Pomocy Misjom oraz Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane do puszek zostaną przeznaczone na cele misyjne. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc.
  4. Jutro w niedzielę, 7 stycznia, będziemy obchodzili święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  5. Rozpoczęliśmy Wizytę Duszpasterską w Waszych domach i mieszkaniach. Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską, który przychodzi z Bożym błogosławieństwem, jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi z Kościołem Parafialnym i tym samych Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo Święte, stawiamy krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalamy świece. Wyłączamy telewizor. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii do sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują „Dzienniczki” do sprawdzenia. Jednym z dobrych, a często zapomnianym zwyczajem jest wychodzenie naprzeciw kapłana. Troską o wspólnotę Kościoła i funkcjonowanie duszpasterskie w parafii są ofiary składane na potrzeby duszpasterskie. Z modlitwą i śpiewem kolęd kapłanom będą towarzyszyć ministranci i dziewczęta — Dzieci Maryi i Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. Plan wizyty duszpasterskiej umieszczony jest na stronie internetowej parafii. Niestety o poniedziałku ulega pewnym zmianom. Dlatego będzie podawany na bieżąco w niedzielę.
  6. PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ NA NAJBLIŻSZE DNI:

08.01.2024- PONIEDZIAŁEK- g. 15.00 -  ulega zmianie i będzie: KONOPNICKA, STRZELECKA, BAJKOWA

09.01.2024- WTOREK - g.15.OO - KOLEJOWA, PAŁACOWA, BOROWSKA 1 2 4 6 10,12 stare bud.; ŻAGAŃSKA 3 - 25

10.01.2024 - ŚRODA - g. 15.00- -  ulega zmianie i będzie: DRZYMAŁY, POPRZECZNA, 3 MAJA.

11.01.2024- CZWARTEK - g. 15.00 - ulega zmianie i będzie: BOROWSKA  3, 3A-3B, 5A,5B

12.01.2024 - PIATEK - g. 15.00 - BOROWSKA 7,7A-7B. Os. CZYŻÓWEK-79 - 91

13.01.2024 - SOBOTA - g. 10.00 - ŻAGAŃSKA OD NR 26-39 i 42; 41-62; i OD DOLANOWA DO 63; SŁONECZNA

14.01.2024- NIEDZIELA- KOLĘDY NIE MA

15.01.2024- PONIEDZIAŁEK- g. 15.00 -  HUTNICZA, NADRZECZNA.

1. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Ofiarodawcy — 100 zł. Ela i Michał — 2.000 W sumie w minionym tygodniu zebraliśmy 2. 100 zł. Odliczając tę kwotę od długu (- 8.410) zł — pozostaje dług (— 6. 310) zł. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać.
  2. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest tygodnik NIEDZIELA, I GOŚĆ NIEDZIELNY.