TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             5 listopada 2023

1. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).
  2. W czwartek, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła.
  1. W czwartek mszą świętą o g. 17.00 rozpocznie się formacyjne spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii oraz ich rodziców.
  2. W piątek odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. O g. 16.00 sakrament spowiedzi, modlitwa za zmarłych, wspólna msza święta.
  3. W sobotę, 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.00;11.00 - Msza św. za Ojczyznę. Nie będzie mszy św. o g. 13.00.  O godz.  16.30 różaniec, wypominki i  Msza św. o g. 17.00 w małym kościele. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
  4. Przez cały listopad wieczorny sakrament pokuty o g. 16.00. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 16.30. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego.
  5. W najbliższą niedzielę, 12 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wtedy też organizowana jest przed kościołami zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz szósty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
  6. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Janina Piskorska – 200 zł, ofiarodawca – 200 zł, od ofiarodawców – 300 zł, ofiarodawcy – 200 zł, Renata – 100 zł, ofiarodawcy 100 zł, ponadto dzięki ofiarom złożonym z racji wypominek możemy wesprzeć fundusz remontowy na kwotę 3.200 zł.  W sumie w minionym tygodniu zebraliśmy 4.300 zł. Dodając tę sumę do 20.325 zł  – wychodzi bilans dodatni – 24.625 zł.  Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać. W naszych najbliższych wydatkach czeka nas zapłacenie projektu wykonawczego i uzgodnienia na drogę wokół kościoła, na nowy krzyż przy kościele a także wkład własny przy remoncie wieży i organów. Z ofiar złożonych przez Was z racji wypominków również kościoły na filiach w Borowem i Czernej, zyskały 000 zł na cele remontowe.
  7. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY, tygodnik NIEDZIELA . Dla najmłodszych " Mały Gość" a w nim specjalna  naklejka - banderola na świece z okazji  święta narodowego. Tzw. Świeca Niepodległości.