NIEDZIELA  -  ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA   29 października 2023

1. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.
  2. We wtorek 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz.16.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
  3. Pierwszego listopada w środę wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.  Pamiętajmy, że 1 listopada mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku o g. 7.30  i   9. 00. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. O g. 12.00 na naszym cmentarzu będzie różaniec i procesja na cmentarzu, a o g. 13.00  Msza Święta. Natomiast 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz. 8.00 i o g. 15.00;  wypominki, różaniec i Msza św.
  4. Po zmianie czasu na zimowy Msze św. wieczorne są o g. 17.00. Natomiast wypominki za zmarłych i różaniec przez cały listopad będzie o g. 16.30.
  5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  6. Przez cały listopad począwszy od piątku 3 listopada o g. 16.30 będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. Kartki do wpisania zmarłych są wyłożone na stoliku pod chórem
  7. Najbliższy piątek, 3 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00; spowiedź św. codziennie o g. 7.30 i 16.00. Kapłani do chorych i starszych ze spowiedzią i komunią św. udadzą się od g. 9.00.
  8. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 8.00. Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.
  9. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o g. 13.00 będą zbierane plansze z obrazkami jakie zbierały dzieci podczas tegorocznego różańca. Prosimy, aby je podpisać
  10. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki na tegoroczne wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych proszę wpisywać w mianowniku. Natomiast na Mszę św. wspólnotową za zmarłych odprawianą w dzień zaduszny  wpisujemy tylko nazwiska, np. za zmarłych z rodziny Kowalskich, itd.   Złożone ofiary z tej okazji przeznaczone będą po części jako zobowiązanie naszej parafii wobec instytucji kościelnych a pozostała część na remont kościoła.
  11. W szkółce roślin i krzewów ozdobnych u PUDEŁKA można zakupić chryzantemy.
  12. W poniedziałek o g. 17.30 odbędzie się pierwsze spotkanie dla nowych kandydatów do wspólnoty ministrantów oraz Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej.
  13. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: ofiarodawczyni - 200 zł. ofiarodawcy – 200 zł. ofiarodawca 200 zł.  W sumie w minionym tygodniu zebraliśmy 600 zł. Dodając tę sumę do 19.725 zł  – wychodzi bilans dodatni – 20.325 zł.  Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać. W naszych najbliższych wydatkach czeka nas zapłacenie projektu wykonawczego i uzgodnienia na drogę wokół kościoła, na nowy krzyż przy kościele a także wkład własny przy remoncie wieży i organów.
  14. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY, tygodnik NIEDZIELA .
  15. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: +Lucyna Milej, + Bożena Tymburska, + Zofia Cichocka, + Alfred Włosek.