DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  22 października 2023

1. Dzisiejsza niedziela we wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki na tegoroczne wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych proszę wpisywać w mianowniku. Natomiast na Mszę św. wspólnotową za zmarłych odprawianą w dzień zaduszny  wpisujemy tylko nazwiska, np. za zmarłych z rodziny Kowalskich, itd.   Złożone ofiary z tej okazji przeznaczone będą po części jako zobowiązanie naszej parafii wobec instytucji kościelnych a pozostała część na remont kościoła.
  3. Pierwszego listopada w środę wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.  Pamiętajmy, że 1 listopada mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku o g. 7.30  i  9.00. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. O g. 12.00 na naszym cmentarzu będzie różaniec i procesja na cmentarzu, a o g. 13.00  Msza Święta. Natomiast 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz. 8.00 i o g. 15.00;  wypominki, różaniec i Msza św.
  4. Tydzień temu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Poprzez wybór został powołany nowy zarząd. Przewodniczącym został wybrany Pan Józef Brzezicki, z-cą Pan Mieczysław Laskowski, sekretarzem Pani Joanna Madera. Pozostali członkowie to: Grażyna Kaczmarek, Krzysztof Kuczaj, Władysław Kaczmarek, Władysław Wierzbicki, Henryk Kwiatkowski, Bernard Kurczewski i Mirosław Szczepiński. Dziękuję za Waszą obecność. Tym razem 45 parafian otrzymało listowne zaproszenie. Nie wszyscy z różnych powodów mogli być obecni. Następnym razem  takie zaproszenie będzie w ogłoszeniach parafialnych. Postarajcie się w miarę możliwości przybywać na takie spotkania.
  5. Przy kościele został zamontowany nowy krzyż. Bardzo dziękuję Panu Markowi Łozowskiemu, który wyrzeźbił gratisowo napis SEMPER FIDELIS. Pani Małgorzacie i Janowi Tomaszewskim za również gratisowe prace stolarskie i malowanie. Panu Romanowi Tymczyszynowi i ekipie Panów z INTRY za również gratisowy transport i pomoc w ustawieniu krzyża przy kościele. Nie do końca krzyż jest za darmo. Do konstrukcji zewnątrz jak i wewnątrz użyto stali. I tu materiał kosztował 3.450 zł. Te koszty rozliczę w późniejszym czasie wraz z zakończeniem projektów drogi i drzwi kościoła.
  6. W szkółce roślin i krzewów ozdobnych u PUDEŁKA można zakupić chryzantemy.
  7. Październik to miesiąc różańca. Rozważamy tajemnice Boże, wzywamy wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiamy Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o g. 17.30. Dzieci spotkają się na różańcu i prowadzą w poniedziałek : przedszkolaki, klasa I i II - we wtorek -  klasa III - w środę - Liturgiczna służba ołtarza i Wincentyńska Młodzież Maryjna, w czwartek klasa IV,V,VI, w piątek klasa VII i VIII.
  8. Z tydzień z soboty na niedziele zmiana czasu. Msze św. wieczorne będą o g. 17.00. Nabożeństwo różańcowe o 16.30
  9. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: ofiarodawczyni - 500 zł. W sumie w minionym tygodniu zebraliśmy 500 zł. Dodając tę sumę do 19.225 zł  – wychodzi bilans dodatni – 19.725 zł.  Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać. W naszych najbliższych wydatkach czeka nas zapłacenie projektu wykonawczego i uzgodnienia na drogę wokół kościoła, na nowy krzyż przy kościele a także wkład własny przy remoncie wieży i organów.
  10. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY, tygodnik NIEDZIELA .
  11. W minionym tygodniu do wieczności odeszły: + Aleksandra Inglot , + Łucja Szczepańska