DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -  10 WRZEŚNIA 2023

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
  2. W środę 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i różaniec. Rozpoczęcie o  20.00.
  3. W czwartek - 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
  4. W najbliższy piątek 15 września odbędzie się spotkanie dla rodziców oraz wszystkich ministrantów, lektorów i dziewczyn należących do Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej w naszej Parafii (z Iłowej, Borowego i Czernej), o godzinie 19:00 na plebanii.
  5. Zapraszamy na pierwsze spotkanie (tzw. zapisy) przygotowujące do Pierwszej Komunii św., rodziców oraz ich dzieci z klas III. Spotkanie rozpocznie się  mszą świętą o g. 18.00 we wtorek 12 września. Na spotkaniu zostaną omówione sprawy organizacyjne przygotowania do I Komunii św.
  6. I uwaga rodzice młodzieży kl.VI i VII. Zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędą się w czwartek 14 września o g. 18.00. To spotkanie rozpoczniemy   mszą świętą. Bardzo proszę, by wszyscy rodzice i młodzież byli obecni na tym spotkaniu.
  7. W dniu 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny. O g. 11.00 będziemy modlić się za tych, którzy zginęli na Syberii. I za tych którzy jeszcze żyją, a została ich garstka, oraz ich rodziny. Po Mszy św. złożymy kwiaty i oddamy im cześć przy pomniku na ul. Kościuszki.
  8. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na festyn parafialny w Borowem 17 września. O godzinie 14:00 na świetlicy w Borowem nastąpi  rozpoczęcie festynu. Podczas festynu będą różne atrakcje dla dzieci i dorosłych m.in  loteria fantowa, dobre jedzenie i zabawa, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na remont i malowanie kościoła w Borowem w przyszłym roku.  Jeżeli ktoś z parafian chciałby zasponsorować fanty, czy nagrodę główną w loterii, będziemy bardzo wdzięczni.
  9. Za tydzień w niedziele zbiórka do puszek na KUL.
  10. W sobotę 23 września organizowany jest wyjazd do gorzowskiego teatru na premierowy spektakl: „NA PEŁNYCH OBROTACH". Szczegóły są umieszczone na internetowej stronie parafii jak również w gablocie. Koszt przejazdu wraz z poczęstunkiem wynosi  160 zł. Zapisy  wraz z wpłatą do 11 września w zakrystii podając numer telefonu oraz datę urodzenia w celu ubezpieczenia.
  11. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Irena i Adam – 200 zł, Tadeusz i Maria Bielewicz – 200 zł, Józef – 500 zł, Jadwiga i Wiesław 300 zł, W sumie w minionym tygodniu zebraliśmy 1.200 zł. Dodając tę sumę do 6.425 zł  – wychodzi bilans dodatni – 7.625 zł.  Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza Waszą hojność. Bóg zapłać. W naszych najbliższych wydatkach czeka nas zapłacenie projektu wykonawczego i uzgodnienia na drogę wokół kościoła, na nowy krzyż przy kościele a także wkład własny przy remoncie wieży i organów.
  12. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY, tygodnik NIEDZIELA.  Dla najmłodszych najnowszy numer "Małego Gościa" a w nim: "Nauczyciele pięknego życia"- historia  dziś już błogosławionej rodziny Ulmów oraz magnez - zakładka ze specjalnym wizerunkiem na obecne czasy.