DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    11 czerwca 2023

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
  2. Do czwartku trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o g. 18.00 Msza św., nabożeństwo czerwcowe z procesją. W czwartek po Mszy św. o g. 18.00 i procesji - błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na spotkanie z Panem Jezusem. Wtedy też dzieci zabiorą ze sobą pamiątkowe I Komunijne świece. Dla dzieci też będzie miła niespodzianka.
  3. W piątek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w naszej parafii. Msze Święte w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (w małym kościele) o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. odpustowej o g. 18.00 procesja wokół małego kościoła Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  4. We wtorek 13 czerwca o g. 20.00 kolejne nabożeństwo fatimskie i procesja. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do modlitwy różańcowej.
  5. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: Orkiestrze dętej, Policji, naszej Straży Pożarnej, Panom ze Służby Papieskiej SEMPER FIDELIS, grupom przygotowującym ołtarze, ofiarodawcom, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom niosącym feletrony,  a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
  6. W intencji ofiarodawców i budowniczych ołtarza IV- go  została już odprawiona Msza św. w miniony piątek o g. 18.00. Natomiast w int. ofiarodawców i budowniczych III ołtarza Msza św. będzie odprawiona 12.06.2023 o g. 18.00, następnie II ołtarza 13.06.2023 o g. 18.00 i I ołtarza 15.06.2023 o g. 18.00.
  7. Uwaga dzieci. W poniedziałek na mszę świętą o g. 18.00 lub do szkoły przynieście podpisane kontrolki z uczestnictwa w drodze krzyżowej oraz książeczki z niedzielnych mszy świętych.
  8. W niedzielę za tydzień o g. 13.00 będzie ostatnią msza dla dzieci przed wakacjami. Odprawimy Tę Mszę św. w intencji dziękczynnej za mijający rok szkolny.
  9. Również za tydzień zbiórka do puszek na KUL.
  10. Katecheza dla narzeczonych będzie 24 i 25 czerwca w parafii Przewozie. W sobotę od g. 9.00 –16.00 i w niedzielę od g. 7.30-16.00. Bardzo prosimy , aby narzeczeni planujący w najbliższych miesiącach zawarcie sakramentu małżeństwa skorzystali z tej okazji przygotowania do przyjęcia sakramentu.
  11. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Róża św. Rodziny – 300 zł, Róża M.B. Częstochowskiej – 300 zł., Rodzice dzieci obchodzących pierwszą rocznicę Komunii św. - 600 zł. Ofiarodawcy I ołtarza – 2.080 zł, ofiarodawcy – II ołtarza – 3.550,  ofiarodawcy III ołtarza – 750 zł, ofiarodawcy IV ołtarza 1.900 zł, ofiarodawcy z bloków z ul BOROWSKIEJ nr 3, 5, 7 – 750 zł, W sumie zebraliśmy w minionym tygodniu – 10.230 zł.  Dodając tę sumę do 27.435 zł pozostaje saldo dodatnie – 37.665 zł.  Ofiarowane teraz przez Was pieniądze przeznaczymy na malowanie małego kościoła.  Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.
  12. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY i  tygodnik NIEDZIELA.  Dla najmłodszych czerwcowy numer „Małego Gościa” a w nim specjalny dodatek Patroni roku dla Polski.
  13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Stanisław Jasiński, +Wincenty Orzechowski, Mieczysław Jewiarz