CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY   30 kwietnia 2023

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. Od jutra – poniedziałek - rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
  3. W dzień 1 maja przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
  4. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej na naszych domach czy mieszkaniach.
  5. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w niedziele. O g. 11.00 będziemy modlić się w intencji naszych Strażaków o Boże błogosławieństwo w rodzinach i o opiekę Patrona św. Floriana. Ponadto zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00;

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00; spowiedź święta codziennie pół godziny przed nabożeństwem o g. 7.30 i przez cały miesiąc maj o  g. 17.00.  Do chorych księża udadzą się od g. 9.00.

- w sobotę o g. 8.00 Apostolat Maryjny i Członkowie Nocnej Adoracji modlą się o nawrócenie grzeszników, a Żywy Różaniec ma zmianę tajemnic różańcowych.

1. Szkółka Krzewów Ozdobnych serdecznie zaprasza na Majówkę u Pudełka 1 maja w godz. od 8.00 do 18.00. W ogrodzie jak zwykle punkty gastronomiczne z kawą, lodami oraz domowym jedzeniem a na kupujących czeka bogata oferta roślin. Jeżeli chcecie Państwo miło spędzić czas na łonie natury to nie może Was zabraknąć.
  2. W minionym tygodniu na remont kościoła ofiary złożyli: Janina i Bronisław – 300 zł, Irena Lewicka – 100 zł., ofiarodawca – 100 zł, Łucja – 100 zł, Ryszard i Genowefa – 100 zł, Roman – 400 zł. W sumie zebraliśmy w minionym tygodniu – 1.100   zł.  Dodając tę sumę do 18.270 zł pozostaje saldo dodatnie – 19.370 zł.  Ofiarowane teraz przez Was pieniądze przeznaczymy na malowanie małego kościoła w okresie letnim. Niech dobry Bóg wynagradza  swoim błogosławieństwem  Waszą hojność.
  3. Przy wyjściu z kościoła można kupić prasę katolicką. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY i  tygodnik NIEDZIELA.
  4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy - + Piotra Pietruszkę.